Merike Ojasson • 14. november 2000 kell 22:00

Kaubanduskoja pidu ehk 3000 ettevõtte sünnipäev

19 asutajaliiget, kelle eestvõtmisel 10. novembril 1925. aastal koda loodi, tegutsevad täna eri majandusharudes.

?75 aastat liikmestaatust näitab ettevõtete stabiilsust ja püsivust, mis on ka majanduses laiemalt väga oluline,? ütles kaubanduskoja peadirektor Mart Relve asutajaliikmetele auaadresse ulatades.

Ühe asutajaliikme, ASi Estiko juhatuse esimees Ellen Tohvri nimetas kaubanduskotta kuulumise peamise eelisena info olemasolu.

?EKTK pakub meile mitmekülgset informatsiooni koostööpartnerite kohta nii Eestis kui ka välisriikides, lisaks koolitusi, ärikontakte, võimalust osaleda messidel. Koostöös vabariigi presidendi kantseleiga on kaubanduskoja liikmete delegatsioonid osalenud presidendi riigivisiitidel, millega kaasneb kõrgetasemeline kohtumine kohaliku ärieliidiga ja seal on omakorda tekkinud palju uusi ärikontakte,? rääkis Ellen Tohvri.

Eesti Tarbijateühistute Keskühistu juhatuse esimehe Jaan Koppeli sõnul on nende ettevõtte jaoks oluline, et koostöös kaubanduskojaga suudetakse rohkem rakendada heade tavade printsiipi.

?Kaubanduskoda püüab Eesti Vabariigis korda luua. Meil on sarnased eesmärgid, kuna tahame ühtlustada Eestis toimuvat kaubandustegevust ning luua kauplejatele sarnased nõuded,? ütles Jaan Koppel.

Kaubanduskoja juubeliüritused jätkuvad täna Olümpia hotellis, kus tutvustatakse koostöös Eesti Entsüklopeediakirjastusega valminud raamatut ?Kes on kes Eesti majanduses 2000??.

Hetkel kuum