Ülo Toomsalu • 14. november 2000 kell 6:20

PM: korteriomandi seadmine seisab bürokraatia taga

Kui Isamaaliit, Reformierakond, Mõõdukad ja valimisliit Rahva Usaldus aasta tagasi võimule tulid, võis korterialuse maa erastamisest õudusunenägusid nägev linnakodanik end rahulikult tunda. Koalitsioonileppes oli selgelt kirjas, et linnaasutustelt kooskõlastuse, õiendite jms saamise korraldab linn, mitte linnaelanik. Temale antakse kuupäev ja kellaaeg, olgu vaid õigel ajal kohal ning probleemid saavad lahendatud, küsimused vastatud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kahjuks oli see liiga ilus, et tõelisuseks muutuda. Küllap tabasid seda ka pealinna koalitsiooni vanad ja uued liikmed - uuest koostööleppest on see küll vaid hinge kosutanud punkt lõplikult ajalukku taandunud. Pole punkti, pole probleemi.

On vaid vohav bürokraatia ning täielik mõtte- ja tegutsemislaiskus. Ei mingit jälgegi tsiviliseeritud asjaajamisest. Vastupidi - korteriomanik on kui süüalune kohtupingis, kes peab isegi maja kohta käivad väärandmed ametnikule näpuga ära näitama, 27 korda kuue erineva ametkonna uksi kulutama ja lõpuks veel kuulma, et niikuinii on kõik vaid ametnike lõputu vastutulek.

Lohutuseks ei ole ka tähtaja edasilükkamine paari aasta võrra. Edasilükkamise kogemusi meil muidugi on - kui vaid nn kollaste kaartide kampaaniale mõelda. Aga ükskord kukub tähtaeg niikuinii.

Kas ei oleks targem juba täna süsteemi lihtsustada, ametnikud tööle panna ja elanikkonda teavitada, leiab Postimees.

Hetkel kuum