Peeter Koppel • 15. november 2000 kell 7:45

Nasdaq tõusis 5,8%

Eile tõusis Nasdaq 5,78% pärast mitu päeva kestnud langust.

Aktsiaturgudel on kombeks suhteliselt kindlas trendis liikudes teha läbi ka järsemaid vastassuunalisi liikumisi ning just see saigi eile teoks USA tehnoloogiakesksel Nasdaqi turul.

Nasdaqi üldindeksi üleeilne kukkumine alla 3000 punkti taseme andis erinevatel hinnangutel investoritele selge signaali, et viimase aja pessimismilaine tehnoloogiasektori suhtes on olnud liig, ning isegi presidendivalimistest tingitud poliitilise ebakindluse taustal oleks aeg korrektsiooniks.

Eilse hinnaralli osasüüdlaseks peetakse ka investeerimispank Goldman Sachsi mõjukat strateegi A. J. Cohenit, kes hindas aeglustuva majanduskasvu tingimustes aktsiate praegusi hinnatasemeid atraktiivseteks.

Nasdaqi üldindeks kosus eile tervelt 5,78 protsenti 3138,27 punktile ning seda kõigest päev pärast kukkumist allapoole psühholoogiliselt olulist 3000 punkti taset. Turu sedavõrd järsud ja emotsionaalsed liikumised jätavad võimaluse kahelda langeva trendi murdumises.

Ka New Yorgi börsil valitses mõõdukas tõusumeeleolu ning Dow Jonesi tööstuslikku keskmist kergitasid päeva lõpuks 1,56 protsendi võrra Dow tehnoloogiasektorisse kuuluvad komponendid Intel ja IBM. Dow sulgus 10 681,06 punktil.

Hetkel kuum