Ülo Toomsalu • 15. november 2000 kell 5:55

Tartu vangla ehitaja otsib odavamat materjali

Riik ei suurenda Tartusse ehitatava uue vangla ehitusleppes varem kokkulepitud maksumust, pidades selle asemel ehitusfirmaga EMV kõnelusi odavamate materjalide kasutamiseks, kirjutab Postimees.

'Summa ei muutu,' kinnitas justiitsminister Märt Rask eile. 'Loodan, et jõuame lepingu sõlmimiseni selle nädala jooksul.'

Vangla odavamaks muutmise võimalusi otsib justiitsministeerium koostöös ehitusfirmaga. Rask ütles, et näiteks üht materjali saab asendada teisega, sest ehitusturul on valikuvõimalus olemas. Samuti tuleb projekti täpsustamise käigus läbi vaadata, millised on valveseadmed ja millist elektroonikat vanglas kasutada.

Küsimusele, kas see tähendab, et sama raha eest saab kehvema vangla, vastas Rask: 'Ma ei usu, et see kehvem on. Kas me saame vanglale tärne panna, et on kahe, kolme või viie tärni vangla?'

Justiitsministeeriumi ja ehitusfirma läbirääkimistel on lahkheli suurus Raski kinnitusel 10 miljoni krooni, mis ehituse ligi 400miljonilise kogumaksumuse juures tähendab üksnes lepingu lihvimist.

Hetkel kuum