Tõnis Oja • 16. november 2000 kell 22:00

Keskpangad jätsid intressid muutmata

Valuutaturud on endiselt USA presidendivalimiste tulemuste selguse tõttu paralüseeritud. Dollari kurss oli eile väheliikuv. Euroopa Keskpanga otsus jätta baasintressid endisele tasemele ei toonud samuti oodatud elevust. Baasintressid jättis endisele tasemele ka USA Föderaalreservi vabaturukomitee. Fed on alates 1999. aasta juunist kergitanud pankadevahelise üleöölaenude baasintressi kuuel korral ja nüüdseks on see 9 aasta kõrgeimal tasmel (6,5 protsenti).

Enne valimisi ennustati, et dollari kursi jaoks ei oma erilist tähtsust, kas presidendiks saab George W. Bush või Al Gore. Segadused ja teadmatus mõjuvad aga finantsturgudele peaaegu alati negatiivselt. Seepärast näitabki dollari, aga ka aktsiaturgude stabiilsus mõlema tugevat seisu. Oleks mõeldamatu, et samasugune segadus näiteks Saksamaal või Prantsusmaal oleks jätnud euro kursi kõigutamatuks.

Valuutaturge mõjutab enam interventsioonioht ning paistab, et selles valguses on 0,85 EUR/USD tugev toetustase. Kahe eelmise nädala jooksul sooritas Euroopa Keskpank euro tugioste kolmel korral.

Eile õhtul oli dollari kurss 18,34 krooni.

Hetkel kuum