20. november 2000 kell 22:00

Hüvitusfond (HF) kavatseb erikaebusega vaidlustada Tallinna linnakohtu määruse, mis keelab müüa panditud ASi TVMK (Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaat) aktsiaid.

HFi avalike suhete juht Jaanus Kosemaa ütles eile, et hetke seisuga ei ole kohus fondile ametlikku teadet määruse tegemise kohta ega määrust edastanud.

Kuid eeldades, et kohus on määruse TVMK aktsiate müügi keelamise kohta siiski teinud, vaidlustab fond määruse kindlasti, märkis Kosemaa.

Määrus tuleneb ASi Meltec Grupp (endine Nordika Kinnisvara) hagist, mis vaidlustab Hüvitusfondi ja Nordika Kinnisvara vahelise 35 miljoni kroonise laenulepingu. Hagis viitab Meltec Grupp laenulepingu vaidlustamist, põhjendades, et laen võeti justkui kogemata ehk vale arvestuse põhjal, rääkis Kosemaa.

Kuna tegemist on absurdse väitega, ei ole Hüvitusfondi hinnangul laenulepingu kehtetuks tunnistamine tõenäoline. ?Nii või teisiti on fondil õigus tagasi saada laenulepingu alusel välja antud raha ja välja nõuda laenu pealt teenimata jäänud tulu,? ütles Kosemaa.

Hüvitusfond pani ASi TVMK 17 578 aktsiat kirjalikule enampakkumisele 14. novembril. BNS

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis 2000. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,9% ja võrreldes 1999. aasta oktoobriga 5,8%.

Oktoobris tõusid toodete hinnad keskmisest enam tekstiilitööstuses (8,1%), turba tootmises (4,6%) ja keemiatööstuses (1,6%). Ekspordihinnaindeks tõusis 2000. aasta oktoobris võrreldes septembriga 4,6% ja võrreldes 1999. aasta oktoobriga 8,3%.

Impordihinnaindeks tõusis 2000. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,6% ja võrreldes 1999. aasta oktoobriga 6,7%. ÄP Online

Karastusjookidele Lätis kehtestatud aktsiis kahandas joogitootja Gutta müügikäivet üle 15 protsendi, ütles firma finantsdirektor Olga Petersone.

Petersone sõnul on uus maks käivet vähendanud, aga ta ei soostunud prognoosima tänavusi majandustulemusi. Lätis möödunud aasta novembris kehtestatud karastusjookide aktsiis on kaks latti 100 liitri kohta, mis uuringute järgi peaks tootjate käivet vähendama 15%. BNS

Hetkel kuum