Ülo Toomsalu • 20. november 2000 kell 6:19

Mustamäe haigla arstid saavad kodus olles palka

Haigekassaga sõlmitud lepingut eirates sulgeb Tallinna Mustamäe haigla juhtkond töö halva planeerimise tagajärjel tekkinud rahanappuse pärast mõned osakonnad juba enne aasta lõppu ja saadab töötajaid palgalisele puhkusele, kirjutab Postimees.

Hoolimata sellest, et Mustamäe haiglat seob haigekassaga leping, ei ole raviasutus haigekassale oma plaanidest teatanud.

Keskhaigekassa direktor Maris Jesse ütles eile Postimehele, et on lugenud Mustamäe haigla kavade kohta üksnes ajalehtedest.

Tänavu 1. novembril sulges Mustamäe haigla 107 voodikohta ja 28. novembril sulgeb oma nõukogu heakskiidul veel ligi sada voodikohta.

Osakondade sulgemise järel tööta jäävaid arste ja õdesid ei saada haigla rahapuudusest hoolimata sundpuhkusele, mille eest võib maksta kõigest 60 protsenti palgast, vaid tasulisele puhkusele.

Sotsiaalminister Eiki Nestor tunnistas eile Postimehele, et rahanappus on haigla juhtkonna halva töö tulemus. 'Haigla ei ole osanud oma tööd aasta peale nii planeerida, et nad aasta lõpuni rütmiliselt töötaksid,' nentis minister.

Hetkel kuum