Priit Harik • 20. november 2000 kell 22:00

Turvakoopiaid kirjutab robot

CD-R Robot võimaldab mitut ühesugust või erinevat CD kirjutusprotsessi samal ajal. CDR-robotile külgeühendatud arvuti jagab roboti ressurssi välja ka võrgule, klientprogrammi olemasolul on võimalik anda korraldusi CD-de kirjutamiseks suvaliselt lokaalvõrgu arvutilt. CD-R Robot on täisautomaatne süsteem - aparaat ?võtab? ise tühja tooriku, salvestab sellele vajaliku info, asetab plaadi printerisse ja trükib vajalikud kirjed toorikule. Seejärel paigutatakse infokandja ?valmis? plaatide hulka.

Müügiasutused peavad säilitama erinevat informatsiooni müügiprotsessist, mis on ruumi kokkuhoiu eesmärgil mõttekas sisse skaneerida. Infomahukas laserplaat sobib suurepäraselt optimaalsete kulutustega arhiivi loomiseks. Laserplaadil olev arhiiv on erinevalt pabermaterjalidest kompaktne ning sellest saab kiirelt leida vajaminevad dokumendid.

Suuremate firmade arvutivõrgus paiknev CDR-robot võimaldab arhiveerimise ja salvestamise ressurssi jagada. Seadet kasutavad firmad, mis perioodiliselt edastavad oma klientidele infot, näiteks arveid või konkreetse kliendiga seotud eripakkumisi. Andmete hulk on suur ja selle hilisem hoidmine arvuti kõvakettal mõttetu.

Nelja kirjutajaga seade suudab toota tunnis üle 20 andmeid täis CD-plaadi, printida toorikule värvilises või mustvalges trükis tekstilist ja/või graafilist informatsiooni.

Robotites kasutatakse plaatide etikettide printimisel termo- või tindiprinterit. Tindiprint nõuab spetsiaalse kattega toorikplaati, kuid piltmaterjal annab parema tulemuse. Termoprindi tulemus on madalama kvaliteediga aga püsivam ning jätab professionaalsema mulje.

Hetkel kuum