Peeter Koppel • 21. november 2000 kell 22:00

Nasdaqil kerge korrektsioon

USA. Aktsiaturgudel on kombeks pärast järsku langust psühholoogiliste tegurite toel pisut kosuda ning just see juhtus eilse kauplemispäeva alguses tehnoloogiakesksel Nasdaqil.

Pärast üleeilset viieprotsendilist langust kergitasid lisaks tehnilistele teguritele Nasdaqit ka Agilent Technologies ja Nortel Net-works. Mõõteseadmete tootja Agilent teatas üle ootuste headest neljanda kvartali majandustulemustest ning fiiberoptilisi seadmeid tootev Nortel andis mõista, et suudab oma neljanda kvartali kasumiprognoosiga sammu pidada. Turu optimismi pärssis aga käesoleval aastal juba poole oma turuväärtusest kaotanud Lucent Technologies, kes oli sunnitud oma juba avaldatud neljanda majanduskvartali kasumit allapoole korrigeerima. Lisaks sellele tundsid investorid muret USA kõrgete naftahindade tõttu rekordiliseks paisunud väliskaubandusdefitsiidi pärast.

Kell 17.30 oli üleeile poolteist protsenti langenud Dow kerkinud pool protsenti 10 515, 97 punkile.

Stockholmi börsil paistsid eile nõrkusega silma Ericsson ning kogu Põhjalas surve all olnud finantssektori aktsiad.

Helsingi börs sai heitliku kauplemispäeva lõpus julgust juurde Nasdaqi plusspoolel avanemisest.

Päeva negatiivseks üllatajaks oli kindlustusselts Sampo, kes teatas oodatust kehvemast 9 kuu kasumist ning ühtlasi väljendas ettevaatlikkust ka neljanda kvartali väljavaadete suhtes. Sampo aktsia reageeris uudisele 12protsendilise langusega, kuid suutis kauplemispäeva edenedes siiski pisut kosuda.

Hetkel kuum