Kaja Koovit • 22. november 2000 kell 22:00

XXL.EE teenis üle kahe aasta kasumit

Eile avaldatud kolmanda kvartali tulemuste põhjal jõudis XXL.EE üle kahe aasta esmakordselt 5,3 mln kroonisesse puhaskasumisse. Tegemist oli erakorralise 11,8 miljoni kroonise finantstuluga ehk müüdi ära tütarfirma. Ärikasum oli kolmandas kvartalis 8 miljoni krooniste ärikulude tõttu 4 miljoni krooniga negatiivne.

Arho Anttila kinnitas, et kolmandas kvartalis tehti väga konservatiivseid mahakandmisi. ?Nüüd ei ole küll enam rohkem vaja midagi teha, pigem oleme olnud liiga konservatiivsed ja raha tuleb tagasi,? lausus Anttila.

Anttila sõnul on loota, et neljandas kvartalis jõuab ettevõte ka ärikasumi poolelt plussi.

?Aasta kokkuvõttes me veel plussi ei jää, aga kvartali kokkuvõttes peaks see õnnestuma,? märkis Anttila.

Edaspidiseks ootab Anttila suuremat kasvu Läti ja Leedu turult, digitaalmeedia teenuste kasv Eestis tõenäoliselt väheneb.

Järgmisel aastal kavatseb firma laieneda Venemaale ja Ukrainasse. Suuri investeeringuid ei ole Anttila sõnul selleks vaja teha, ühe kontori avamise kulud peaksid jääma 1?2 miljoni krooni tasemele.

Ettevõtte võlgnevused on kahe aasta taguselt 51 miljoni krooniselt tasemelt vähenenud 9 miljoni kroonini ning Anttila kinnitusel on ettevõte esmakordselt jõudnud seisu, et tegevuse lõpetamisel saaks Merita Pank oma 7,1 miljoni kroonise laenuraha ettevõttest tagasi.

XXL.EE käekäiku mõjutavad majandusaruannetes kajastuvast rohkem bilansivälised tegurid ehk potentsiaalne käibemaksu nõue maksuametilt summas 3,2 miljonit krooni ja Infopiste OY aktsiad.

Erinevalt maksuameti nõudest mõjutab osalus Infopistes XXL.EE seisu positiivselt.

Milliseks jääb lõplik osalus Soome firmas, selgub aasta pärast. Infopiste kevadist 5kroonist aktsiahinda suunatud emissioonis arvesse võttes oleks praeguste XXL.EE-le kuuluvate 294 000 aktsia väärtus 1,9 miljonit krooni. Anttila hinnangul peaks aktsiate tegelik väärtus olema kõrgem ning Infopiste aktsiad kompenseeriksid maksuameti nõude.

?XXL.EE seis on varasemaga võrreldes paranenud ja riskiinvesteeringuna võiks aktsia juba kõne alla tulla,? ütles Ühispanga strateeg Aivo Kangus. Ta märkis, et aktsia on väga spekulatiivse iseloomuga ja arvestades võimalikku maksuameti nõuet tuleks investeerimisel kaaluda, kas seda on just praegu mõtet teha.

XXL.EE töötajatele kuuluvast 150 000 aktsiast enamikku omava Anttila sõnul ei rõõmusta pragune aktsia hind muidugi omanikke ja aktsionärina ei oleks ta nõus aktsiaid praeguse turuhinnaga müüma. ?Müüma oleksin valmis alles siis, kui hind tõuseks kahe-kolmekordseks,? lausus ta.

Hetkel kuum