Ülo Toomsalu • 24. november 2000 kell 6:48

Estline varjas Baltic Kristina lekkimist südaöisel avamerel

Tallinna-Stockholmi liinil sõitev Baltic Kristina lekkis avamerel paarkümmend päeva tagasi. Juhtumit on püütud seni laiema avalikkuse eest salajas hoida, kirjutab SL Õhtuleht.

Õnnetusest SL Õhtulehele rääkinud inimene palub täielikku anonüümsust. Tema sõnul sai toimunu põhjuseks meeskonna lohakus illuminaatoriluukide sulgemisel. Laeva tulvava vee tõttu pidi kapten kurssi muutma. Vesi pumbatud küll kähku välja, kuid Rootsis tulnud tellida ventilaatorid, et märgi põrandaid kuivatada.

Laevafirma Estline möönab, et ööl vastu 4. novembrit oli vahejuhtum illuminaatoriaknaga. Kuid see polnud ohtlik, kinnitab firma. Vett immitses sisse teise teki 14. kajuti halvasti suletud illuminaatoriluugi vahelt. Pärast seda, kui tugev laine või juhuslik palk oli sisse litsunud jäigalt kinnitatud paksu illuminaatoriklaasi.

SL Õhtulehele saadetud koopial laeva logiraamatust ja Eesti Merelaevandusele tehtud ettekandest on kirjas, et klaas oli kukkunud illuminaatori pesast välja, mistõttu kõlab usutavamana väide, et vett lahmas laeva rohkem, kui Estline"i esindajad seda tunnistada tahavad.

'Peamine on siiski see, et keegi ei olnud ohus,' rõhutab vanemtüürimees, mööndes, et teoreetiliselt võisid luugi pingutamata kinnituspoldid ka varem lahti logiseda ja klaas lainega kajutisse lennata.

Estline"i tehniline mänedzher Peeter Tees märkis, et tegemist oli sedavõrd pisikese õnnetusega, mis ei andnud mingit põhjust reisijaid sellest teavitada.

Hetkel kuum