Ülo Toomsalu • 27. november 2000 kell 7:32

Viljandi turumüüjad kardavad töökoha pärast

Viljandi turu toidukaupade müüjad muretsevad oma tuleviku pärast, sest tervisekaitsetalitus võib turu kehvade sanitaartingimuste tõttu sulgeda, kirjutab Sakala.

36 Viljandi turu toidukaupade müüjat saatsid Viljandi Tarbijate Ühistu (VTÜ) juhatusele ja Sakala toimetusele kirja, milles nad soovivad muu hulgas teada, millal ehitatakse turuhoone ja kuidas on kulgenud selle ettevalmistustööd.

VTÜ Varumise juhataja Jaan Soots ütles, et praeguseks on kinnitatud detailplaneering selle kavartali kohta, kuhu hoonestusõiguse alusel ehitatakse turuhoone. 'Projekteerimisel on alustatud eeltöid ja me kiirendame asjaajamist, et hiljemalt järgmise aasta aprillis või mais saaks ehitust alustada,' rääkis Soots.

Viljandi turu direktor Ene Tuur ütles, et tervisekaitsetalituse ettekirjutuses on olulise puudusena märgitud vee ja kanalisatsiooni puudumist turul.

Viljandimaa Tervisekaitsetalituse vaneminspektori Liidia Adamsoni sõnul on turuga seotud küsimused arutusel täna.

'Tervisekaitsetalituses on siis turu juhtidega nõupidamine, kus otsustakse, millistel tingimustel pikendatakse Viljandi turul toidukaupade müüjate kauplemislubasid,' lausus Adamson. Tema sõnul on tervisekaitsetalitus juba mitu aastat teinud turule ettekirjutusi, mida turg aga pole suutnud täita.

Hetkel kuum