Ülo Toomsalu • 28. november 2000 kell 6:52

Kontserdikorraldaja jättis Valgevene ansambli rahata

Tallinna Linnahallis peaaegu tühjale saalile esinenud Valgevene popansambel Pesnjarõ jäi esinemistasust ilma. Koju sõitis ansambel laenatud rahaga, kirjutab SL Õhtuleht.

Tartu ärimees Guido Sooläte, 47, kutsus Tartu firma Santemo Tehnika nimel Valgevene popansambli Pesnjarõ Eestisse. Kontserdiga lootis ta pakkuda elamust eeskätt eestivenelastele.

Reklaam oli aga vilets. 12. novembril tuli Tallinna Linnahalli bändi vaatama vaid 500 muusikahuvilist. Saal mahutab 4200.

Järgmisel päeval läks Tartus veidi paremini. 886 inimest mahutavast Vanemuise kontserdisaalist oli täidetud neljandik - pileti ostis 221 inimest.

Sooläte jättis Pesnjarõle maksmata ja ka Tallinna Linnahall ootab pikisilmi 25 000 krooni saaliüüri. Ansambel pidi kojusõiduks raha laenama.

'Loomulikult ei tee me Soolättega enam koostööd, kui ta raha ära ei maksa. Ta on kahtlane partner,' ütleb Linnahalli raamatupidaja Ljubov Kirtov.

Kontserdile pääsmeid müünud Piletilevi tegevdirektor Kristjan Tiik ütleb, et Tartu ärimees on võlgu ka neile. 'Õnneks ei ole see väga suur raha. Püüame mehega ühendust saada. Ehk leiame kohtuvälise lahendi,' loodab Tiik.

Lepingu järgi esindas Guido Sooläte Tartu osaühingut Santemo Tehnika. Sellest firmast väideti aga SL Õhtulehele, et nemad ei tea ei kontserdist ega Guido Soolättest midagi.

Hetkel kuum