Ülo Toomsalu • 29. november 2000 kell 6:01

Linn üürib lõbumajale pinda

Tallinn üürib Virmalise tänaval ligi 140 ruutmeetrit pinda lõbumajale, mille naabruses tegutsevad lasteaed ja gümnaasium, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna Kesklinna valitsus sõlmis 1996. aasta oktoobris rendilepingu, millega andis Virmalise 28 asuva pinna baari pidamiseks rendile firmale De Morgan, kes asutas seal lõbumaja.

'Ega see ilus ole, et linnale kuuluval pinnal tegutseb lõbumaja,' ütles rendilepingu üks sõlmijatest, endine Kesklinna asevanem ja praegune Põhja-Tallinna linnaosavanem Tõnu Heidov. 'Kuid ega linn jõua iga rendile antud kohta valvata ja anda oma töötajatele raha, et need käiksid õhtuti kontrollimas, kas seal ikka toimub rendilepingus ettenähtud tegevus.'

2004. aastani kehtiva rendilepingu kohaselt maksab lõbumaja De Morgan Virmalise tänaval renti 30 krooni ruutmeetrilt ehk 4098 krooni kuus. See on kesklinna kinnisvarahindu arvestades keskmine hind.

Lõbumaja omanikuks on Tallinnas tuntud pandimajade pidaja Anatoli Lukin (53). 'Saate aru küll, ma ei räägi teile midagi,' keeldus Lukin kommentaaridest ja katkestas kõne.

De Morganis, mida armastavad külastada peamiselt soome ja vene keelt kõnelevad kliendid, maksab lõbutüdrukuga veedetud tund püsikliendile 600 ja tavakliendile 1000 krooni.

Hoovipoolse sissekäiguga lõbumaja naabruses asuvad Virmalise lasteaed ja venekeelne Tallinna humanitaargümnaasium.

Hetkel kuum