30. november 2000 kell 22:00

Virumaa Kommertspanga juhatuse esimees Malle Eenmaa rõõmustab, et suutis Keila Panga eelmisel nädalal liituma meelitada ja loobuma sundida kokkuleppest Maapangaga. Keila Panga juhatuse esimehe Mihkel Simsi sõnul tekkis neil Maapangaga erinev arusaam pankade edasisest arengust: ?Maapangaga liitudes oleks pidanud järgmisel aastal jälle liituma, pank oleks olnud pidevas reorganiseerimisolukorras. Seetõttu otsustasime ühe etapi vahele jätta?.

Liitumislepingu kirjutasid alla ka Forekspanga ja Raepanga juhid. Moodustuv pank on suunatud suurematele eraisikutele ja ettevõtetele, ütles panga tulevane juhatuse aseesimees Vahur Pindma.

Hetkeseis: Malle Eenmaal oli tegelikult rõõmustamiseks vähe põhjust. Keila Pank oli Eesti Maapangaks ühinenud pankade seas kõige kehvemaks seisus. Ka Mihkel Simsi lootus, et Virumaa Kommertspangaga liitumine on viimane, ei täitunud. Järgnes siiski ühineminne ka Maapangaga. Neljas ühineja oli Rahvapank. Eesti Maapank püsis mõned aastad ja pankrotistus.

Keeruline oli ka ühinenud Forekspanga saatus. Tema päästis pankrotist Eesti Pank, andes rahasüsti ja ühendades ta Investeerimispangaga. Sündinud Optiva Pangas on keskpank tänaseks osaluse müünud ja pangast saab Sampo Pank.

Tehnikapelguritel pole salapärast täheühendit ?GSM? mõtet karta ? mobiiltelefon, ka mitte digitaalne, pole keerulisem kui triikraud või pesumasin. Veelgi enam, liiga kuuma triikrauda kasutades on eksimisvõimalusi märksa rohkem.

Hetkeseis: Nii kummaline, kui see täna ka ei tundu, tuli ÄP esimest side ja kontoritehnika rubriiki alustada selgitustega, mis on GSM ja kuidas mobiiltelefoni kasutada. Täna on GSM-telefon juba peaaegu igal teisel Eestimaa inimesel.

Hetkel kuum