30. november 2000 kell 22:00

Inkassofirma nõuab Laubre firmalt võlgu

Intrum Justitiale on ettevõtte tegevdirektori Ivar Tammemäe teatel loovutatud kaks võlanõuet põhisummas 36 264 ja 6822 krooni, mille tasumisega on MK Opereerimise OÜ viivitanud üle aasta. Vaatamata korduvatele meeldetuletustele ei ole Laubrega seotud firma suutnud tasuda ka väiksemaid võlgu, märkis Tammemäe.

MK Opereerimise OÜd esindab äriregsitri andmetel juhatuse liige Jaanus Thalson. Lisaks Lauri Laubrele on MK Opereerimise OÜ nõukogu liikmed Andrus Lauren ja Marge Reintam.

Tallinna linnakohus kuulutas Laubre juhitud meelelahutusäride holding-firma IM Konsultatsioonide pankroti maksuameti avalduse peale välja tänavu märtsis. Varem IS Muusikagrupi nime kandnud IM Konsultatsioonide kreeditorid kaitsesid võlanõudeid kokku 33,5 miljoni krooni eest, sealhulgas Ühispank 29,7 ja maksuamet 3,6 miljonit krooni. Laubre käendas ka 1998. aastal OÜ-le Piletilevi antud 1,4 miljoni krooni suurust laenu, võlg koos viiviste ja intressidega on tänaseks kasvanud 2,2 miljonini.

Ühispanga antud laenu tagatiseks olid Laubrega seotud, kuid nüüdseks pankrotistunud firmade aktsiad, teiste seas ka Dekoltee omanikfirma ASi Noxtun aktsiad. Ühispank otsib selles osas Laubrega kohtuvälist kokkulepet.

Intrum Justitia on võlgade sissenõudmise ja krediidipoliitikaga tegelev kontsern, mille tütarettevõtted tegutsevad 20 Euroopa riigis. Eestis on Intrum Justitial üle 500 lepingulise kliendi.

Intrum Justitia kontsern lahendab aastas rohkem kui neli miljonit võlanõuet kogusummas üle 40 miljardi krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum