Ülo Toomsalu • 30. november 2000 kell 6:14

Narva linnaametnik võltsis ülikoolidiplomit

Narva linnavalitsusest on sunnitud lahkuma ametnik, keda kahtlustatakse linnavalitsusse tööleasumisel võltsitud Tartu Ülikooli diplomi koopia esitamises, kirjutab Põhjarannik.

'Mulle tuli tänaval ligi üks inimene ja küsis, et kuidas te siis ei tea, et teil linnavalitsuses töötab inimene, kes on endale ülikoolidiplomi ostnud,' rääkis Narva linnasekretär Ants Liimets.

Liimets otsustas tänavu kevadel linnavalitsuse investeeringute osakonda vanemspetsialistina tööle asunud Julia Viirsalu-Velikaja kõrghariduse ehtsust kontrollida ning pöördus järelepärimisega Tartu Ülikooli poole.

Ülikoolilt saadud vastuses seisis, et see inimene pole Tartu Ülikooli lõpetanud ning seetõttu ei saanud tal olla ka selle kõrgkooli diplomit.

Vastuses lisati, et antud isik õppis aastatel 1991-1995 ülikoolis eesti keelt võõrkeelena, ent eksmatrikuleeriti edasijõudmatuse tõttu kolmandalt kursuselt 1995. aastal. Võltsingul seisis aga, et naisametnik on 1997. aastal sellel erialal kõrghariduse omandanud.

Ülikool tegi Tartu politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks ning asja menetleb praegu Narva politsei.

Lambingu sõnul oli töölevõetud ametnik tubli töötaja, keda on lisaks heade töötulemuste eest ka premeeritud. Viirsalu-Velikaja on skandaali tõttu esitanud lahkumisavalduse.

Hetkel kuum