30. november 2000 kell 9:33

Rootsi suurpangad loovad vastukaaluks oma börsi

Tulevast aastast käivitavad Rootsi Föreningssparbanken, Svenska Handelsbanken, Skandinaviska Enskilda Banken ja MeritaNordbanken ühise internetipõhise kauplemissüsteemi Offex, kirjutab Dagens Industri.

Offexist saab pankade nägemuse järgi Rootsi ettevõtete aktsiatega kauplemisel Stockholmi börsi esimene tõsine konkurent.

Offexi eesmärk on pakkuda pankade eraklientide aktsiaostu- ja müügisoovide kliiringusüsteemi, mis töötab aasta kõigil päevadel ööpäeva ringselt sõltumata Stockholmi börsi lahtiolekuaegadest ja ?süsteemist.

Käivitusfaasis saavad kõik väärtpaberikontot omavad kliendid Offexis aktsiatehinguid sooritada samasuure vahendustasu eest, mis pangad tavaliste internetitehingute pealt võtavad.

Pikemas perspektiivis võiks Rootsis välja kujuneda sarnane konkurentsisituatsioon nagu USAs, kus elektroonilised süsteemid aktsiatega internetis kauplemiseks on kiiresti kasvanud, moodustavad juba neljandiku Nasdaqi kauplemismahust.

?Klientide huvi on suur,? ütles Offexi värske tegevjuht John Ödmann. ?Kuid loomulikult on ka pangad huvitatud aastas sisuliselt 100 kauplemispäeva lisandumisest ning komisjonitasudest Stockholmi börsi lahtiolekuaegade arvelt.?

Hetkel kuum