Ülo Toomsalu • 1. detsember 2000 kell 6:22

Viljandi lapsevanemad võlgnevad linnale kümneid tuhandeid kroone

Viljandi lapsevanemad on linnavalitsusele võlgu ligi 46 500 krooni lasteaia õppe- ja toiduraha ning haridusjuht on nõuks võtnud suuremad võlglased avalikustada, kirjutab Sakala.

'Kui mitu lapsevanemat jätab oma lapse või laste eest tasumata, moodustab puudujääv summa lasteaia eelarves märgatava osa ja segab selle igapäevatööd,' ütles Viljandi linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Katrin Mändmaa.

Haridusjuht selgitas, et kui lasteaia eelarves laekumiste pool väheneb, ei tohi see asutus enam varem planeeritud ja hädavajalikke kulutusi teha. 'Kannatavad need lapsed, kelle vanemad on õigel ajal arvelnud,' lisas ta.

28. novembri seisuga olid Viljandi lasteaialaste vanemad linnavalitsusele võlgu 46 476 krooni õppemaksu ja toiduraha.

Haridusjuhi kinnitusel on kultuuri- ja haridusamet võlglastele saatnud meeldetuletusi ja hoiatuskirju, ähvardades nende nimed ka avalikustada. Viimane kiri saadeti välja oktoobris 19 lapsevanemale, kelle võlg ulatus 1000 krooni ligi.

Haridusjuhi sõnul on osa lapsevanemaid leidnud tasumisest kõrvalehoidmiseks omapärase tee: nad üritavad kasutada järjest eri lasteaedade teenuseid, jättes kõikjale maha tasumata arved. Neid, kes sellist meetodit on rakendada püüdnud, leidub Viljandis kümmekond.

Hetkel kuum