ÄP fototoimetus • 3. detsember 2000 kell 22:00

Hiigelvõit Nokiale USAs

Nokiale, kellest turul leviva informatsiooni järgi saab AT&T uue võrgu tugijaamade peatarnija, võib see lähemal kahel aastal tähendada 1,4 miljardi dollarilist tellimust, mis on firma jaoks seni suurim tellimus üldse.

Läinud nädalal avalikustatud kava järgi ehitab AT&T paralleelselt oma praeguse TDMA-võrguga välja GSM-võrgu, mis on juhtiv tehnoloogia Euroopas ja Aasias, kuid mille osakaal USAs on praegu vaid 10%.

Veelgi olulisem on, et AT&T valis kolmanda põlvkonna mobiilside jaoks W-CDMA tehnoloogia, mida on välja töötanud Nokia ja Ericsson, ning millel on nüüd head eeldused saada globaalseks standardiks. AT&T eeskuju võivad järgida teisedki USA ning samuti Kanada ja Ladina-Ameerika firmad. Samuti võib see mõjutada hiinlasi loobuma alternatiivsest 3G-tehnoloogiast CDMA2000 ja teha ka panus W-CDMA standardile.

Investeerimispanga Morgan Stanley Dean Witteri hinnangul investeerib AT&T eeloleval kahel aastal võrgu rajamiseks 4 miljardit dollarit, millest 70% moodustavad tugijaamad. Panga analüütikute hinnangul ulatub Nokia osalus tehingus 1,4 miljardile dollarile, Rootsi Ericssoni ja Ameerika Lucenti osalus tuleb väiksem.

Nokia ei kommenteerinud reedel teateid, mille järgi firma saab üle poole tellimusest omale. Nokia aktsia kerkis reedel 4,78%.

Autor: ÄP

Hetkel kuum