Inno Tähismaa • 4. detsember 2000 kell 17:39

Valga ettevõtja Raivo Paala asetab pärja valitsuse hoone ette

Valga omaaegse ühe suurima ettevõtte Transoil Service AS aktsionär Raivo Paala teatas, et asetab homme, 5. detsembril kell 12.00 protestiks pärja valitsuse hoone ette Rahukohtu 3.

Paala kinnitusel on temaga seotud äriühingute suhtes rikutud korduvalt ja jämedalt seadust. Näiteks kunagise Valga suurima, 10 mln kroonise kuukäibega ettevõtte Transoil Service AS suhtes rakendati ebaseaduslikult 14 kuu jooksul eksport-importtehinguid piiravaid tõkendeid ja ei kõrvaldatud neid isegi peale tõkendid ebaseaduslikuks kuulutanud kohtuotsust. Riigiametnike ebaseaduslik käitumine tõi tema väitel kaasa Transoil Service pankroti ja Raivo Paala ärireputatsiooni languse.

Raivo Paala pöördus kahel korral kirjalikult peaminister Mart Laari poole palvega olukorda selgitada. Kirjaga on Mart Laari poole pöördunud ka Raivo Paala äripartner, Transoil Service AS tuumikaktsionär, Vene Föderatsiooni Presidendi Asjadevalitsuse juhtivtöötaja Anatoli Lunkov.

?Kolm aastat olen tagajärjetult püüdnud kaitsta oma õigusi Eestis kehtivate seaduste raames,? selgitas Paala. ?Kui aga riigi esindaja rahandusminister Siim Kallase isikus väidab vastates minu kirjale, et ametnike teguviis ei riku seadust, kuigi seaduserikkumised on tuvastatud jõustunud kohtuotsustega, järelikult väidab riik, et riigiametnike poolt seaduste rikkumine on seaduslik.?

Pärja panekuga seadusliku korra mälestuseks tahab Raivo Paala juhtida ettevõtjate tähelepanu ametnike karistamatule omavolile. ?Ma ei usu, et taoline vägisi esilekutsutud pankrot on võimalik vaid minu puhul,? kinnitas ajakirjanduses ?maksupetturiks nr.1? tituleeritud Raivo Paala. ?Sama skeemi alusel võib riigiametnike suva järgi ?lasta põhja? iga eduka firma.?

Hetkel kuum