Peeter Koppel • 5. detsember 2000 kell 14:40

Börsikommentaar: suuremal tõusul esialgu piir ees

Tallina börs lõpetas kauplemispäeva vaatamata lähemaid välisturge haaranud optimismile ilma suurema tõusuta.

Teatav loogika turu sellises käitumises peaks siiski olema, sest ka suuremad langused sealmail on meist õnneks praktiliselt mööda läinud.

Kauplemispäev oli taaskord väga vaikne ning tehinguid tehti 12,76 mln krooni väärtuses. Äripäeva indeks kaotas 0,07 protsenti langedes 437,02 punktile. Tallina börsi meelestatus oli positiivne ning tõusjad edestasid langejaid 6:2.

Põhinimekirja suurimaks tõusjaks oli 1,17 miljoni kroonise käibe juures Norma aktsia, mis kerkis 2,2 protsenti 46,50 krooni tasemele. Maaklerite hinnangul pole Norma aktsia puhul viimasel ajal Lääne investorite erilist huvi märgata olnud, mis on jätnud aktsia kohalike spekulantide mängumaaks. Fundamentaalselt peaks aktsia praegu olema üpriski alla hinnatud ning see peaks andma põhjuse mõningaseks ülespoole liikumiseks lähiajal

Eesti Telekomi aktsia sulgus 1,11 protsenti kõrgemal 91 krooni tasemel. Telekomi aktsiaga kaubeldi 2,4 mln krooni väärtuses. Telekomi aktsia on praegu välisturgudel kogu telekommunikatsioonisektori suhtes valitseva ebakindluse tõttu suhteliselt haavatav. Kuigi praegu suuremaid müüjaid turul näha ei ole, võib välisinvestori jaoks ka väiksem order siinse tasakaalu paigast lüüa.

Turu pikaajaline lemmik Hansapanga aktsia kerkis 6,65 mln kroonise käibe juures 0,56 protsenti ning sulgus 134,50 krooni tasemel. Maaklerite arvates on lühiajalises perspektiivis Hansapanga aktsia tõusul siiski piir ees, kuna osad investorid, kes madalamatelt tasemetelt on positsioone võtnud, on praegustelt tasemetelt juba müümas. Samas on sellelt tasemelt olemas ka reaalne ostuhuvi ning seetõttu ei saa Hansapanga aktsia hinna olulist langust lähiajaks ennustada.

Hetkel kuum