Kalev Kallemets • 5. detsember 2000 kell 12:28

Linnahall ootab Euroopa Liidu raha

'Tallinna Linnavalitsus teeb enda parima, et linnahallist saaks lähima viie aasta jooksul Euroopa tähtsusega keskkonnateaduskeskus - Forum Tallinn,' kinnitas abilinnapea Liisa Pakosta. 'Suveks 2001 peab olema teada, kas Forum Tallinn sünnib või mitte'.

'Kui aga Euroopa Liit ei eralda vahendeid keskuse rajamiseks, ei hakka Tallinn maksumaksja raha raiskama betoongigandi ülalpidamiseks ning müüb ehitise koos maaga äriprojektiks,' ütles Pakosta.

Kinnisvaraettevõtjatega on linnavõim samuti teemat arutanud, kuid AS Pro Kapital tegevdirektori Andrus Lauritsa sõnul ei ole Pro Kapital huvitatud Linnahallist kui objektist, küll aga sellealusest maast. 'Kui ehitis kuuluks meie bilanssi, kaaluskime selle lammutamist,' ütles Laurits.

Meelelahutusärimees Lauri Laubre hinnangul on ilmselt suured meelelahutuskompleksid, kus on koos kino, mängusaalid, seltskonnasport ja diskosaalid küll tulevik, kuid arvas, et ainuke, mida linnahallis palju on, on betoon. Igal juhul nõuab piirkond sadu miljoneid kroone investeeringuid.

Hetkel kuum