5. detsember 2000 kell 22:00

Põlva Piim: tahaks näha selle leitud kauba dokumente

?Kui Eesti ja sihtriigi markeeringud on erinevad, läheb alati kaasa vastav sertifikaat, mille järgi võib kokku viia kauba ja dokumendi,? rääkis Häelm.

?Ma väitsin seda ka kolleeg Jõgile, et sa oled ostnud või sinu territooriumilt on leitud kaupa, millel ei ole dokumente. Konkreetse saadetise dokumendid jõudsid sihtriiki ja ma tahaksin näha, missuguste dokumentidega on see kaup seal laos.? Häelm lisas, et tema arvates peab iga tippjuht teadma, mis ta majas sünnib.

Häelm rääkis, et info varguste kohta hakkas laekuma augusti lõpus. Siis tuli esimene plokk pretensioone Marokost, Kanadast ja Mehhikost, et igast konteinerist, vaatamata sellele, et plommid on terved ja korras, on kadunud 2?5 tonni pulbrit.

?Me tegime avalduse avalduse järel politseile ja tänase päeva seisuga on 103 tonni pulbrit kadunud ja reklamatsioonid klientidelt tulevad jätkuvalt meile,? sõnas Aivar Häelm.

Piimapulbri väärtus rahas on suurusjärgus 200 00 dollarit, mis teeb 4?5 miljonit krooni.

Ma arvan, et pärast seda, kui politsei sai mehed kätte, on selleks hetkeks ka kuriteole piir pandud.

Aga kuna kaup läheb üle ookeani mitmetele tarbijatele, pole veel kõigilt infot, kas edasine kaup on puutumata kohale jõudnud, selgitas Häelm.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum