Ülo Toomsalu • 5. detsember 2000 kell 6:39

Viljandi noortevanglas kasvas näljastreik mässuks

Täiskasvanud vangide eeskujul nädalavahetusel nälginud Viljandi noortevangla kasvandike väljaastumine muutus laupäeval vägivaldseks, kui noored end puhketuppa sulgesid ja seal kõik aknaklaasid koos raamidega puruks peksid, kirjutab Postimees.

Pärast öörahu väljakuulutamist puhkenud mässus osales ligi kakskümmend kinnipeetavat. Noorukid blokeerisid teise korruse puhketoa ukse voodite ja muu mööbliga ning hakkasid seejärel aknaid toolidega puruks peksma.

Mässulised suudeti maha rahustada alles öösel kella kaheks, kui eriolukorra puhkedes jalule aetud vangla järelevalveametnikud käskisid neil alla anda. Arstiabi vajas ainult üks kinnipeetav, kes oli lõiganud endale kaelaveeni ja kirjutanud verega vanglaseinale direktori asetäitja Igor Skirta nime.

Mässu ninamehed pani noortevangla direktor Rein Teder kahekümneks päevaks kartsa. Tegemist on kolme 17aastase poisiga, kellest üks istub trellide taga tapmise, teine röövi ja kolmas huligaansuse eest. Tõenäoliselt peavad mässulised ka maksma 7000 krooni lõhutud akende eest.

Ülejäänud näljastreigiga ühinenud noorvangid olid juba pühapäeva õhtul söögilauas tagasi. Kuna noortevangla söökla on remondis, siis tuuakse kinnipeetavate toit otse restoranist. 'Kõik söövad ja limpsivad oma taldrikudki puhtaks,' lausus Skirta eile.

Skirta lisas, et kuna tegemist polnud enam mingi süütu näljastreigiga, siis alustas vangla juhtunu selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Hetkel kuum