Peeter Koppel • 7. detsember 2000 kell 15:19

Börsikommentaar: käive kuivas kokku

Tallinna Väärtpaberibörsi kauplemisaktiivsus kujunes tänasel kauplemispäeval taas traditsiooniliselt madalaks. Lisaks madalale kauplemisaktiivsusele kuivas kokku ka käive, mis oli kõigest 6 593 381 krooni.

Äripäeva indeks liikus 2,1 protsenti madalamale ja on nüüd 429,85 punkti. Tõusjaid ja langejaid oli börsil võrdselt 6:6.

Turul näib olevat alanud madala aktiivsuse periood, kus liigutakse konkreetse suunata ja midagi tõsisemat ei julgeta ette võtta. Maailma turgudel valitseva ebastabiilsuse tõttu on välistegijate pilgud pööratud mujale ning arenevad turud on jäänud suurema tähelepanuta. USA aktsiaturgude ja eriti Nasdaqi üliemotsionaalne käitumine ja volatiilsus on närviliseks muutnud ka ülejäänud suuremad aktsiaturud, mis praegu näivad olevat suuna otsimise faasis.

Siiski on kohalike analüütikute ootused siinse aktsiaturu suhtes valdavalt positiivsed ning juhtaktsiate liikumist praegustest kõrgematele tasemetele oodatakse juba lähiajal.

Põhinimekirja suurimaks langejaks oli täna Pro Kapitali aktsia, mis kukkus 12,5 protsenti 35 krooni tasemele. Tehingustatistika järgi oli 944 750 kroonise käibe taga üks suurem müüja.

Põhinimekirjas kerkis kõige enam Eesti Ühispanga aktsia, mis kerkis 466 074 kroonise käibe juures 10 sendi ehk 0,26 protsendi võrra 38,10 krooni tasemele. Selle hinnaga sooritati küll ainult üks tehing ning ülejäänud tehingud sooritati siiski tavapäraselt 38 krooni pealt.

Viimasel ajal kauplemisaktiivsuse kasvu üles näidanud Norma aktsia püsis täna stabiilsena 47,70 krooni tasemel ning täheldada võis mõningast väikeinvestorite huvi aktsia vastu.

Eesti Telekomi aktsia langes täna osaliselt dollari kursi langusest tingituna veidi enam kui miljonikroonise käibe juures 0,54 protsenti 92,25 krooni tasemele. Londonis kaubeldi Eesti Telekomiga arvestuslikult vahemikus 88,60-90,97 krooni.

Hetkel kuum