Ülo Toomsalu • 8. detsember 2000 kell 6:08

Politsei ja autoregister kiirendavad andmesidet

Politsei ja autoregistri andmevahetuse kiirendamise kava käivitumise järel ei pruugi juhiloa kaotanud inimene enam kiirustada politseisse hankima pitsatit, mis kinnitaks, et teda pole juhtimisõigusest ilma jäetud, kirjutab Postimees.

Tulevikus saab juhiloa kaotaja teha kõik toimingud autoregistris (ARK), sest andmed tema juhtimisõiguse olemasolu kohta võtab ARKi töötaja liikluspolitsei üleriigilisest andmebaasist.

Kui inimesel on luba uuesti käes, saab tema auto peatanud politseinik igal ajal ARKist küsida, kas kontrollitavale on juhiluba üldse väljastatud ja kas see ka kehtib, ning kas auto on läbinud õigel ajal tehnilise ülevaatuse.

Kui tulevast aastast käivitub üleriigiline liikluskindlustuste reaalajas sõlmimine, lisandub politsei andmepagasisse ka online-andmebaas kindlustatud autodest. Autonumbrit arvutisse sisse toksides saab politseinik teada, kas teda huvitavale sõidukile on vormistatud kohustuslik liikluskindlustus.

Mõne aasta pärast võib igal patrullil olla autos oma arvuti ning siis ei saa juht arugi, et tema autot kontrollitakse. Politsei ei pea teda huvitava sõiduki juhti enam kinni pidama, vaid võib tema järel sõites auto andmed üle vaadata. Eeskujulikul liiklejal jääb ainult imestada, miks pole teda juba mitu aastat kontrollimiseks kinni peetud.

Hetkel kuum