Peeter Koppel • 11. detsember 2000 kell 22:00

Käive jäi jälle alla 10 miljoni krooni

Tallinna Väärtpaberibörsi kogukäive jäi eile taas alla 10 miljoni, olles 92 tehingu käigus 8 502 084 krooni. Turu meelestatus oli tõusjate ja langejate vahekorda vaadates kergelt positiivne ning tõusjad edestasid langejaid 6:5. Enamik tõusjatest olid siiski lisanimekirja aktsiad.

Enimkaubeldud oli eile taas Hansapanga aktsia, millele analüütikud kõige julgemalt järgmiseks aastaks tõusu lubavad. Hansapanga aktsia kaotas oma väärtusest 3,2 miljoni kroonise käibe juures 0,37 protsenti ja sulgus 134,25 kroonil.

Eesti Telekomi aktsia kaotas 1,1 miljoni kroonise käibe juures 0,54 protsenti ja sulgus 91,50 krooni tasemel. Maaklerite hinnangul oli nende kahe juhtaktsiaga kauplemine väga vaikne ning millelegi olulisemale ei saa sedavõrd madala kauplemisaktiivsuse juures tähelepanu juhtida.

Põhinimekirja suurimaks langejaks oli 2,68 protsendiga Tallinna Kaubamaja aktsia, mis sulgus 54,50 krooni tasemel. Kaubamaja aktsia hinnalangus oli tingitud puhtalt tehnilistest faktoritest, sest omanikku vahetas 2180kroonise käibe juures kõigest 40 aktsiat.

Põhinimekirja suurimaks tõusjaks oli eelmisel nädalal põhiliselt langussuunas liikunud Pro Kapitali aktsia, mis kerkis 365 050kroonise käibe juures tervelt 14,59 protsenti 42,40 krooni tasemele. Pro Kapitali aktsia likviidsus näib olevat madal ning sellest on tõenäoliselt tingitud ka sedavõrd suured kõikumised hinnas.

Üldiselt valitseb turul jätkuvalt uudistevaene periood, mille käigus on suuremad liikumised ebatõenäolised. Hansapanga tuletisinstrumentide osakonna juhataja Tõnno Vähi hinnangul ei too suuremaid üllatusi endaga kaasa ka lähenev optsioonireede. ?Esiteks lõppevad kogused ei ole väga suured ja samuti oodatakse käesoleva aasta lõpus ja uue aasta alguses tõusu ja seetõttu eelistatakse ostuoptsioonide positsioone pigem pikendada kui sulgeda,? sõnas Vähk. Järgmiseks nädalaks ennustas Vähk siiski optsioonituru aktiivsuse võimalikku kasvu.

Hetkel kuum