Viktoria Korpan • 11. detsember 2000 kell 7:47

MicroLink asus korraldama Sampo Eesti Kindlustuse andmesidet

MicroLinki kontsernile kuuluv andmesidefirma Delfi Online võttis alates novembrist üle Sampo Eesti Kindlustuse üle-eestilise andmeside korraldamise, teatas Delfi Online.

Delfi Online korporatiivklientide haldur Priit Juurika sõnul on tegemist suuruselt teise andmesidevõrguga Hansapanga kõrval, mida Delfi Online opereerib. Sampo ja Delfi Online teatel otsustas Sampo Eesti Kindlustus septembris radikaalselt laiendada oma senist laivõrku, uueks teenusepakkujaks valiti Delfi Online ning nüüdseks on valminud, testitud ja kasutusele võetud laivõrk, mis ühendab Sampo Eesti Kindlustuse kõigis 15 Eesti maakonnas paiknevad harukontorid.

'Sampo Eesti Kindlustus on Eesti mastaabis niivõrd suur ettevõte oma sidevajadustega, et teda võib julgesti võrrelda suurpangaga' ütles Juurikas Delfi Online`st. 'Sampoga on meil sõlmitud mahukas teenuse osutamise leping, milles garanteeritakse kliendile nii ühenduste maht, toimivuse tase kui ka ranged ajalised nõuded rikete kõrvaldamiseks. Sellistes lepingutes suurklientidega võtab Delfi Online enesele ka finantsvastutuse, juhul kui ei suudeta lepingu nõudeid täita.'

Sampo Eesti Kindlustus on Eesti suurim kindlustusselts, mille omanikuks on Soome juhtiv kindlustus-pangandus kontsern Sampo-Leonia Grupp. Samasse gruppi kuulub ka Optiva Pank, kellega Delfi Onlinel on läbirääkimised algjärgus.

Delfi Online on MicroLinki gruppi kuuluv andmesidefirma, mis on suurim privaatvõrkude pakkuja Eestis. Tema peamisteks privaatvõrguteenuseid kasutavateks

klientideks on Hansapank, Eesti Krediidipank, Tallinna Kaubamaja (koos Selveritega), AS Fanaal (Ehitusmaailm kaupluste kett).

Hetkel kuum