Ülo Toomsalu • 11. detsember 2000 kell 6:09

SMS-buum jõuab Eestisse

EMT klientide saadetud SMS-lühisõnumite arv kasvas aastaga rohkem kui poolteist korda, eriti populaarne on see noorte hulgas, kirjutab Postimees.

SMS on lühisõnumi teenus mobiiltelefonivõrgus. Ka Radiolinja Eesti SMS-liiklus on suhtekorraldaja Helena Lõhmuse sõnul pärast suvist lühinumbriteenuse käivitamist kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra.

?Tegime tekstisõnumi meelelahutusliku info pakkumisega käepäraseks ka nendele klientidele, kes seni polnud eriti aktiivsed SMS-teenuse kasutajad,? selgitas Lõhmus.

Kui itaallasel on naabrile midagi öelda, siis koputab ta üleaedse uksele, venelane hõikab üle aia, rootslane helistab ja soomlane saadab SMS-sõnumi. Põhjanaaber ees ja eestlane järel - nii eelistabki üha rohkem eestlasi helistamise asemel ja kõrval sedasama SMSi.

Lõhmuse sõnul on Soome SMS-liikluse mahu osas maailmas juhtival positsioonil. Lõhmus ei välistanud SMS-buumi peatset Eestisse jõudmist.

EMT infojuhi Kaja Pino kinnitusel peavad noored kirjalikust suhtlusest rohkem lugu kui vanemaealised, selle tõestuseks on nii e-posti kui SMSi kasutajanäitajad. ?Sageli on lihtsam saata teade kirjalikult, kui inimesele helistada,? rääkis Pino.

SMS-liiklus kasvab Pino kinnitusel mitte ainult Eestis, vaid kõikjal maailmas.

Hetkel kuum