• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Karjääri lõpp on veel kaugel

  Kui Tohvri eelmises firmas oli 15 inimest, siis kontsernis töötab 317. ?Inimeste arvult on hüpe suur, aga probleemid ikka samad,? arvab Tohvri ise.
  Tegelikult räägib audiitorist naisjuht arvudest vähe, enam inimestest. Auditeerimine on andnud oskuse näha numbrite taga seoseid: ?Olulised on ka varad, mida ei ole võimalik bilanssi üles riputada ? need on motiveeritud töötajad ja lojaalsed kliendid.?
  Karjääri alguseks peab Ellen Tohvri aastat 1990, kui ta tegi algust oma firma loomisega.
  Kuivõrd teadlikult olete oma karjääri planeerinud?
  Ma ei ole unistanud lapsepõlvest peale, et lähen ülikooli ja hakkan karjääri tegema. Karjäär on kasvanud koos minuga. Minu eesmärgiks on olnud teha tööd, mida teen, võimalikult hästi. See hea töö on sisuliselt karjääri aluseks ja minule tunnustuseks. Ametiredelil tõusmist võib võtta ka kui usaldust.
  Missugune juht te olete?
  Ma ei pea ennast autoritaarseks juhiks, pooldan meeskonnatööd. Estiko kahe põhivaldkonna eest vastutab oma meeskond, minu ülesanne on need meeskonnad siduda. Üksinda on väga raske midagi ära teha. Isegi kodus mitte: perekond on tegelikult meeskond.
  Kui tulin ära oma firmast ? ja see otsus ei olnud kerge ? võttis meeskond tegelikult väga ilusasti minu funktsioonid üle.
  Miks tulite oma hästitoimivast firmast Estikosse?
  10 aastat on piisavalt pikk aeg, et tekiks rutiin. Minu jaoks oli see väljakutse ning mul on piisavalt julgust väljakutseid vastu võtta, teha midagi uut.
  Üks koostööpartner ütles, et kui inimene midagi väga tahab, siis ta ka seda saab. Nii et tahtmisest oleneb kõik ? kui oled seadnud endale eesmärgi, mille suunas liikuda ja oled suuteline tegema palju tööd, on kõik võimalik.
  Mida on andnud töökogemus audiitorina?
  Audiitorina olen kokku puutunud paljude firmadega, ikka kümnetega. Tihti on olnud võimalus mõelda end olukorda: kui mina oleks selle ettevõtte juht, mida suudaksin teha paremini. Tundub, et liiga vähe väärtustatakse töötajaid ja kliente ? see on kurb. Räägitakse turuosa suurendamisest, aga ei mõelda tulevikule.
  Milline on kõige õigem otsus, mida olete teinud?
  Otsuseid olen pidanud palju tegema ning arvan, et need otsused on olnud head ja eelnevalt põhjalikult analüüsitud.
  Milline on suurim tehtud viga?
  Suuri vigu ei oskagi nimetada. Mul on olnud tagasilööke ? teatud eluperioodil ? just liigsest enesekindlusest. Tagasilöögid on minu jaoks positiivsed, ma ei satu stressi ega tunne end jalustlööduna. Pigem on tagasilöögid ja kriitika õppetunnid, millest tuleb teha järeldusi.
  Millised omadused on aidanud teil probleemidest võitjana välja tulla?
  Kindlasti enesekindlus ja optimism.
  Arvan, et mul on hea omadus asetada ennast probleemsetes olukordades teise poole olukorda ? vaadata sellele probleemile mitte ainult oma mätta otsast. Nii püüan endale luua optimaalse lahenduse.
  Kelle mõju hindate enese kujunemisel suurimaks?
  Kõige suurem mõju on mu enda sees, aga kindlasti oleks jäänud paljud valikud tegemata, kui ei oleks olnud abikaasa kui äripartneri tuge. Paljud otsused on tehtud koos, kahepeale ja teineteist toetades. Kui inimesed räägivad ühte keelt, on koos kerge.
  Kas Estiko juhatuse esimehe tool on teie karjääri lõpp?
  Iga eluetapp on millekski vajalik, millest õppida ja minna edasi järgmistele etappidele. Arvan, et minu karjäär ei ole isegi poole peal: mul on oma siht ja eesmärgid.
  Millist kasu olete saanud haridusest?
  Pärast keskkooli lõppu oli tunne, et kõrgharidus annab mulle paremad võimalused. Ülikool sai lõpetatud pere kõrvalt, töö kõrvalt ja kaugõppes 1987. aastal ning kolm aastat pärast ülikooli lõpetamist tekkis tunne, et nüüd on õige aeg alustada ettevõtlusega.
  Sealt alates on pidevalt jätkunud õppimine ? kursused, koolitused, konverentsid. Ja tänapäeval ka raamatud: näiteks minu õhtune töö pärast tööpäeva lõppu on selline, et pooleli on terve rida raamatuid ning ei loe neid lõpuni, vaid valikuliselt vaatan, missuguseid probleeme nad hetkel lahendada aitavad.
  Uusi teadmisi saab ka õpetamisest. Kui suudad teistele midagi anda, annavad nemad sulle midagi vastu.
  Miks jõuavad Eestis vähesed naised tippu?
  Ma olen kindel, et see muutub. Naiste intuitsiooni peale on võimalik palju ehitada. Enda kui naisjuhi vaatevinklist arvan, et suudan analüüsida ettevõtte hetkeolukorda ning esitada tuleviku otsuste tegemiseks veenvaid põhjendusi.
  Mis tähendab teile bowling ? on see suhtlemise koht?
  Bowling lükkab töö kõrvale ? kui lähed võistlustele ning sul on töö- või isiklikud probleemid peas, ei ole mõtet minnagi. Bowling nõuab absoluutset keskendumist ? tundub küll jube lihtne, aga pinge läheb kätte edasi ning kuul ei lähe sinna, kuhu ta minema peaks.
  Kuidas pereelu ja karjäär kokku sobivad?
  Kui on vaja tööd teha, siis ma seda ka teen. Aga kui tööpäev on läbi, on mul võime ennast ümber lülitada. Võin lahendada puhkamise ajal mõne küsimuse ja kohe edasi puhata. See on õpitud omadus: kui mul oli raamatupidamisbüroo, helistasid kliendid pidevalt ning pidin kohe olema valmis firma probleemidega tegelema.
  Millised tegurid on edu saavutamisel tähtsaimad?
  Usk endasse, enesekindlus. Peab endaga hästi läbi saama ? kui ei saa iseendaga hakkama, pole lootust, et teisedki sind mõistavad.
  Peab olema julgust väljakutseid vastu võtta: mitte nii, et oled lihttööline ning tahad kohe juhiks, aga aste-astmelt on see võimalik.
  Tavaline on olukord, et inimesel on töö, aga ta ei ole sellega rahul: tuleb selgeks teha, mis pakuks talle rahulolu ning võtta suund selle poole.
  Autor: Õnne Pärl
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.