Ülo Toomsalu • 13. detsember 2000 kell 6:20

PM: Raudtee erastamisel seisame kehva valiku ees

Eesti lootused leida raudteele otsest investorit eelkõige Ameerika suurfirmade hulgast, kust pärinevad pikaajalisemad ja edukaimad eraraudteekogemused, luhtusid, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Erastamist luhtunuks lugeda ei ole riigil enam võimalik ega ka kasulik. Erastamisagentuuri nõukogu seisab täna kolme suhteliselt kehva valiku ees. Kui Rail Estonial õnnestub nõukogu veenda mõne juhtiva Ameerika firma seljataguses, ei tohiks finantsiliselt selgelt parima pakkumise väljaselgitamises kahtlusi tekkida.

Kui ameeriklastel jääb veenmisjõudu vajaka, saab riik märksa vähem raha, kuid Eesti ärimeeste poolehoiu. Kas Eesti ärimehed opereerivad ka Eesti kapitaliga, on juba iseasi. Kuid loodetavasti tegeles selle küsimusega, kust pärineb Eesti julgeoleku seisukohast tähtsa objekti erastamiseks vajalik raha, põhjalikult kaitsepolitsei.

Postimees loodab, et EEA nõukogu ei lase ennast erastamisega kaasnenud üliemotsionaalsusest mõjutada ning valib täna Eesti sisemajanduse kogutoodangust ligi kümnendikku hõlmava raudtee erastajaks parima pakkumise teinud firma.

Hetkel kuum