Sirje Niitra • 17. detsember 2000 kell 22:00

Lennufirma ELK süüdistab ekspresidenti rahakantimises

Kuna lennufirma oli raskustes ja maadles võlgadega ning nõukogu oli juhtimisvigadele varemgi tähelepanu juhtinud, otsustati kontrollida arvete liikumist, lausus ASi ELK Lennuliinid nõukogu esimees Rita Lillipuu.

Esialgse kontrollimise käigus selgus tema sõnade kohaselt, et Beloussov oli presidendina teinud kolm mittesihipärast rahaülekannet, mis kokku ulatusid ligi miljoni kroonini.

Nõukogu otsustas mehe juhtimisest kõrvaldada ja sellest teavitati Lillipuu väitel kohe ka asjaosalist.

?Ta sai nii nõukogu kirjaliku otsuse kui linnakohtu registri kandeotsuse muudatuste kohta äriühingu juhtkonnas,? märkis Lillipuu, kelle sõnul pole siin midagi pistmist isikliku kättemaksuga, nagu on Beloussov ajakirjanduses väitnud. ?Äri, poliitikat ja isiklikku elu ei saa segi ajada,? lisas Lillipuu, eitamata samas, et tema ja Baloussovi näol on tegu kunagiste elukaaslastega.

Beloussov sai 14. detsembril korralduse anda firma asjaajamine ja dokumentatsioon üle uuele juhatajale, endisele Baltika IT-juhile Aleko Peipsile, kuid ta keeldus seda tegemast ja pöördus abi saamiseks politseisse. Edaspidi jätkab ELK Lennuliinid ilma presidendita ja üheisikulise juhatusega.

Praegu käib firmas põhjalik revisjon, mis peab selgitama kõik võimalikud rikkumised. Lillipuu sõnul peaks Beloussov ASi ELK Grupp 41% aktsiate omanikuna olema huvitatud, et ELK Lennuliinid teeniks kasumit ja maksaks omanikele dividende.

Lillipuu kinnitust mööda ei ole lennufirma normaalne majandustegevus konflikti tõttu juhtkonnas häiritud, kõik lennud toimuvad ja reisijate turvalisus on tagatud. ?Vaatamata keerulisele olukorrale loodame, et aasta ei lõpe meile miinusega,? lausus ta. Eelmisel aastal oli kahjum 12 miljonit krooni.

Beloussoviga ei õnnestunud Äripäeval möödunud nädalal rääkida.

ELK Lennuliinid omanikud on ELK Grupp 88,4% ulatuses ja Samara Lenukitehas 11,6%ga. ELK Grupi omanikud on eraisikutena Aleksander Beloussov, Rita Lillipuu ja lennufirma peadirektor Priit Lõuk.

Hetkel kuum