Peep Sooman • 18. detsember 2000 kell 22:00

Kadaka turg muutub legaalseks

Kadaka Kaubanduskeskuse ja turu haldusfirma AS Combinent kavatseb lähiajal investeerida ligi 60 miljonit krooni maksnud hoonesse veel umbes 20 miljonit krooni, et kaasata keskusesse lisateenuseid pakkuvaid firmasid. Laiendamise üks eesmärke on kindlustada keskusehoonet selleks puhuks, kui avalikku piraatkaubandust, millega Combinenti paljud rentnikud tegelevad, suudetakse piisavalt tõkestada.

ASi Combinent juhatuse esimees Aivar Leinemann tunnistas, et Combinent töötab välja erinevaid arenguvisioone ning loodab oma sellekohase valiku teha paari kuu jooksul. Tema sõnul on peetud ka esimesi läbirääkimisi uute operaatorite kaasamiseks, mis annavad tunnistust potentsiaalsete rentnike huvist.

Leinemanni sõnul peaks uuendused andma uue ilme kogu keskusele. ?See on erinev kõikidest teistest kaubanduskeskustest, mõnel määral erinev ka praegusest Kadaka Kaubanduskeskusest,? ütles ta.

Äripäevale kinnitas tundmatuks jääda sooviv ärimees, et Kadaka turu omanike, perekond Leinemanni üks ärivisioon on muuta eestlaste silmis halva mainega keskus lõplikult legaalseks kauplemiskohaks, kus võiks peale väiksematele äride tegutseda ka näiteks mõni suurem supermarket.

Selveri kauplusteketi omanikfirma ASi Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Andres Liinat ütles, et kuna ühes piirkonnas on juba Kadaka Selver, Järve Selver ning aprillis avatakse Tammsaare teel veel üks kaubanduskeskus, siis näiks veel ühe Selveri rajamine Kadaka Kaubanduskeskusesse ülepakkumisena. ?Mustamäel on konkurents juba piisavalt kõva,? põhjendas Liinat, miks oleks perspektiivikam rajada kaubakeskus madalama ostujõuga Lasnamäele.

Novembri lõpus on politsei alustanud taas reidideseeriat Tallinna suurematesse piraatkaubakeskustesse. Kui esimese 11 kuuga konfiskeeris politsei umbes 40 000 mitmesugust piraatkaubaartiklit, siis ainuüksi viimase kuu jooksul on Tallinna politseiprefektuur konfiskeerinud üle 30 000 audio-videosalvestise, Sony Playstationi mängu ning arvutitarkvara, mille väärtus küündib müügihindades üle kolme miljoni krooni. Alates detsembri algusest on politseinikud kontrollinud turgudel toimuvat iga päev. Lisaks Kadaka turule ja Merekeskusele on piraatkaupa konfiskeeritud ka Tallinna Keskturult.

Politseiameti pressibüroo juhataja Indrek Raudjalg kinnitas, et reidid jätkuvad, sest politseis on vastu võetud otsus piraatlus välja juurida. ?On näha, et turgudel jääb piraatkaupa juba vähemaks,? ütles ta.

Raudjala sõnul on Tallinna politseiprefektuuris moodustatud senisest suurem piraatluse vastu võitlemise töögrupp, kuhu kuulub kümmekond politseinikku. Maikuus läbi viidud reidideseeria ajal oli sarnases töögrupis kaks korda vähem politseinikke.

?Kuritegevuse vastu võitlemine ei ole äriplaani koostamine ning see sõltub väga paljudest asjaoludest,? ei soovinud Raudjalg öelda, kas politseis on vastu võetud põhimõtteline otsus, mis ajaks peab avalik piraatkaubandus olema lõplikult kaotatud.

Tarmo Loodus saab hakkama?

Hetkel kuum