Erik Samel • 19. detsember 2000 kell 11:39

Eesti Telefon sõlmis võrkude sidumise lepingu Uninetiga

AS Eesti Telefon sõlmis täies mahus võrkude sidumise lepingu ASiga Uninet, teatas ASi Eesti Telefon meediasuhete juht Ain Parmas.

Eesti Telefoni võrguteenuste talituse direktori Toivo Libliku sõnul on lõppklientidele eriti oluline see, et tänu võrkude sidumise lepingule on Eesti Telefoni klientidel võimalus kasutada operaatorkoodi vahendusel ka Unineti kõnesideteenuseid. 'Tehniline valmisolek on võrkude sidumiseks olemas ning teenuste testimine algab järgmisel nädalal,' lausus Liblik.

Toivo Libliku sõnul avab Eesti Telefon oma võrgus kõigi firmade operaatorkoodide kasutamise võimaluse kõigile ettevõtte klientidele sõltumata sellest, kas tegemist on digi- või analoogjaama ühendatud telefoniga. 'Eesti Telefon soovib sõlmida sidumislepingud kõigi telekommunikatsiooni operaatorfirmadega, et arendada konkurentsikeskkonda Eestis ning olla sideturu avajana Ida-Euroopas esimeste seas,' ütles ta. 'Loodame, et ka teised operaatorfirmad suudavad kõigile meie klientidele oma teenuseid pakkuda.'

Uninetiga kokkulepitud sidumishinnad on viie odavaima seas Euroopas, veel soodsam on sidumisteenused ainult Norras, Rootsis, Suurbritannias ja Austrias. 'Euroopa kõige odavamad ei saa Eesti Telefoni kulupõhised sidumishinnad olla, kuivõrd Eesti telefonikasutajate arv ning võrgukasutus- ja hoolduskulu hõreasustatud maal on hoopis teine kui näiteks Austrias või Suurbritannias,' selgitas Eesti Telefoni võrguteenuste talituse direktor.

Hetkel kuum