Andres Kärssin • 19. detsember 2000 kell 12:52

Jüri Mõis: Vichmanni võit riivas minu õiglustunnet (online-intervjuu)

Tallinna linnapea ja endine Hansapanga juhatuse esimehe Jüri Mõisa sõnul riivab Marcel Vichmanni võit Hansapanga üle tema õiglustunnet ning peab Daiwa-afääri lahendit Eesti mainele kahjulikuks.

Kuidas kommenteerite Hansapanga ja HTASi vahelist kokkulepet?

Minu õiglustunnet on Vichmanni afääri kohtuliku lahenduse tulemus kõige tõsisemalt riivanud. Meie riigi autoriteeti on see samuti väga kõvasti kahjustanud. Et keegi võib oma seltskonnaga kõigepealt karistamatult põhja lasta ühe suure panga ja seejärel kirjutada viimased paarsada miljonit aktsionäride raha omaenda arvele

ning Eesti Vabariigi rikkaim mees ning suurim üksikisikust investor ongi valmis! Võibolla siiski mitte kõige rikkam, juhul kui saaki tuleb edaspidi teiste jõugu liimete Taali, Maari, Jaaksooga jagada.

Kokkuvõttes mõistan ma hästi, miks Hansapank oma peakorteri Lätti viimist analüüsib. Majandusinimestele on see juhtum igatahes tõsiseks ohusignaaliks ja Eesti Vabariigile liialt vähese administratiivse suutlikkuse kõige 'eredamaks' näiteks.

Kumb on võitja pool, kas Vichmann või pank?

Vichmann on praegu täielik võitja. Kui hakata jumalat uskuma, siis võib muidugi mõelda nii, et küllap jumal kõike pealt nägi ja lõplik kohtupidamine toimub kusagil inimteadvusest kõrgemal.

Millist isikuteringi esindab Vichmanni?

Ei tea. Käitumise järgi on see mingi vähemus, kes nagu arvaks, et välisinvestorite tagant varastamine ei olegi päris varastamine.

Hetkel kuum