Peeter Koppel • 19. detsember 2000 kell 22:00

Turud püsisid närvilistena

Ühendriikide aktsiaturud liikusid eilse kauplemispäeva alguses üleeilsele vastupidistes suundades.

Tehnoloogiakeskne Nasdaq oli tund pärast kauplemise algust kosunud pooleteise protsendi võrra ning liikus 2666, 45 punkti tasemel. Dow Jonesi tööstuslik keskmine liikus seevastu 0,22 protsendiga miinuses 10 622,29 punkti tasemel. Turgude liikumine oli Föderaalreservi vabaturukomitee istungi eel tavapäraselt närviline ning paljud investorid eelistasid jääda äraootavale seisukohale. Turu peamine tähelepanu oligi suunatud Föderaalreservi vabaturukomitee järjekordsele istungile, millelt oodati praeguse jäiga majanduspoliitilise seisukoha muutmist neutraalseks ning võimalikke vihjeid intresside alandamise kohta järgmise aasta alguses. Föderaalreserv on alates veebruarist püsinud jäigal seisukohal ning pidevalt märkinud ära inflatsiooniohu. Analüütikute hinnangul peaks intresside alandamine aktsiahindadele igal juhul positiivselt mõjuma.

Ka eilne päev ei möödunud kasumihoiatusteta, kui USA teiseks suurim kohalike kõnede operaator SBC teatas kasumi jäämisest kõige madalamate prognooside lähedusse. SBC aktsia langes seetõttu enam kui 10 protsenti.

Helsingi börsil kaubeldi eile kindla suunata ning maaklerite hinnangul oli turg USA Föderaalreservi otsuse eel äraootaval seisukohal. Nokia ja Sonera aktsiad said mõningast tuge Deutsche Telekomi teatest, mille kohaselt ettevõtte mobiilside kasumlikkus järgmisel aastal kasvava klientide arvu tõttu paraneb. Lisaks sellele tõstis USA investeerimispank Goldman Sachs telekommunikatsioonisektori reitingut.

Hetkel kuum