Erik Samel • 19. detsember 2000 kell 15:10

Uninet ei ole nõus Eesti Telefoni sidumishindadega

ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula, kes kirjutas eile alla Eesti Telefoniga võrkudesidumise lepingu, teatas, et ei ole rahul lepingus määratletud sidumishindadega, sest need on liiga kõrged. Nisula loodab, et Eesti Telefon teeb oma järeldused Sideameti poolt tehtud ettekirjutusest.

Markus Nisula sõnul on Uninet hetkel sundseisus, sest kuna ettevõte tahab oma teenustega tulla turule aastavahetusel, ei jää firmal muud üle kui leping sõlmida.

'Praeguse lepingus on palju puudjääke, peamiseks probleemiks on kolmanda tasandi ehk kohaliku sidumistasandi puudumine, mis takistab kohaliku kõneteenus pakkumist operaatorkoodi vahendusel. Seetõttu saab Uninet hakata kohalikke kõnesid pakkuma vaid nendele klientidele, kes asuvad Unineti võrgus', selgitab Nisula.

Eelmine nädal tegi Sideamet Eesti Telefonile ettekirjutuse selle kohta, et ettevõtte poolt teistele operaatoritele pakutud sidumishinnad on liiga kõrged ning ei ole kulupõhised.

Uninet plaanib saada suurimaks Eesti Telefoni konkurendiks vabaneval kõneteenuste turul, hakates pakkuma kõiki kõneteenuseid, sealhulgas ka kohalikke kõnesid. Ettevõte keskendub eelkõige äriklientide segmendile ning plaanib hõivata lähema kolme aasta jooksul 25 % Eesti kõneteenuste turust.

Hetkel kuum