Ülo Toomsalu • 20. detsember 2000 kell 6:18

Eesti elanikud ootavad kõvakäelist juhti

Eesti elanike rahulolu demokraatiaga riigis on tänavu järsult vähenenud. Arvamusuuring näitab üha enam toetust seisukohale, et tugev juht peab Eestis korra majja lööma, kirjutab Postimees.

Uuringufirma Saar Poll novembrikuisel küsitlusel oli Eesti demokraatia arenguga rahul 25% vastanud eestlastest, alles mullu 46%.

Muulased on demokraatiaga veidi paremini rahul - mitte-eestlaste rahulolu Eesti demokraatiaga langes eelmise aasta 45 protsendilt tänavu 28-le.

Kõva käega riigijuhti soovib mulluse 63% asemel tänavu 66% Eesti elanikest. Seejuures kasvas nende eestlaste arv, kes täielikult nõustuvad tugeva juhi vajadusega, mullusest viie protsendi võrra.

Peaministrikohta omava Isamaaliidu parlamendirühma esimees Tiit Sinissaar ütles, et eile avaldatud Saar Polli uuringu tulemusi võib seostada eelkõige tänavu tehtud Narva elektrijaamade ja Eesti Raudtee erastamisotsustega.

'Otsuste eelnev selgitamine on koalitsiooni ja valitsuse poolt olnud puudulik,' nentis ta. 'Opositsioon on võimsalt, kuid meie hinnangul populistlikult üles astunud loosungiga, et müüakse maha rahva vara.'

Sotsioloog Andrus Saare sõnul pole taasiseseisvumisjärgselt nii madalat hinnangut Eesti demokraatia arengule veel ette tulnud, ning üheks selle põhjuseks on elanikkonna toimetulek. Uuringu järgi on 55% inimesi mures, kuidas ots otsaga kokku tulla.

Hetkel kuum