20. detsember 2000 kell 10:21

XXL Digital teinud Eestis sel aastal viis portaali

Internetifirma XXL Digital Communications on sel aastal teinud viis portaali, kuues valmib lähipäevil, teatas XXL Digitali Tallinna kontori direktor Martin Villig.

'Lisaks teised veebikeskkonnad, mida on valminud rohkem kui kümnele kliendile. Kevadel aprillinaljana mõeldud jutt portalitehase avamisest sattus tõele väga lähedale,' sõnas Villig.

Tänavu kevadel koostöös Ühispangaga avatud Uplaza.ee-le lisandusid hiljem Estonian Airi reisiportaal ja e-keskkond Travelup.net.

Uplaza.ee vahendab Ühispanga teenuseid, pakkudes lisaväärtusena põhjalikku ülevaadet kogu Eesti finantsvaldkonnast. Travelup.net pakub võimalust broneerida ning maksta reisipakettide ning Estonian Airi poolt pakutavate lennupiletite eest.

Lisaks andis XXL Digital Communications kasutusse kinnisvaraportaali City24.ee. 'Ilmselt on see üks suurima funktsionaalsusega kinnisvaraportaal kogu Ida-Euroopas', rääkis Martin Villig.

City24 liidab korraga kolme huvigruppi: ühest küljest kinnisvaramaaklerid, kes saavad kasutada portaali oma andmebaaside hoidmiseks, teisalt kinnisvaraostjad ja -müüjad, kes säästavad oma aega kasvõi virtuaalseid ringkäike tehes. Kolmandaks osapooleks on aga finantsasutused, kes saavad keskkonda kasutada oma teenustega sidumiseks.

Eelpool nimetatutele lisaks valmisid lõppeval aastal Equitygate.com, mis on

Rootsis tegutsev venture kapitali alast infot koondav portaal ja Eesti

esimene portaal XXL.EE kujundati ümber cityportaliks nimega Aktivist.ee, mis

pakub infot Tallinnas vaba aja veetmise võimalustest.

Enne aasta lõppu valmib avalikuks kasutamiseks ka kuues portaal, mille nimi ja otstarve saavad avalikuks juba lähipäevil.

XXL Digital Communications on ASi XXL.EE poolt digitaalse meedia valdkonnas

kasutatav kaubamärk, mille all tegutseb praeguseks 3 ettevõtet Eestis, Lätis

ja Leedus.

XXL.EE on Baltimaade ainuke IT ja Internetivaldkonna börsiettevõte, mis on lisaks Tallinna Börsile noteeritud ka Frankfurdi ja Müncheni börsil. AS XXL.EE 9 kuu konsolideeritud käive oli ligi 3 miljonit krooni.

Hetkel kuum