Ülo Toomsalu • 21. detsember 2000 kell 7:11

Vallajuhid protestivad Võrumaa bussiliikluse muutmise vastu

Võrumaa omavalitsusjuhid ei soovi muuta praegust bussiliikluse süsteemi ning lahutada majanduslikult tasuvaid liine ebaefektiivsetest, kirjutab Võrumaa Teataja.

Järgmise aasta riigieelarves väheneb linnade ja maakondade bussiliikluse doteerimiseks mõeldud raha umbes viie miljoni krooni võrra 121 miljonile kroonile. Lisaks toetuse vähenemisele on kallinenud kütus, mis on maakonna bussiliikluse tellimust täitva ASi Võru Autobaas seadnud vajaduse ette suurendada oma tulusid.

Omavalitsusliidu rahandus- ja majanduskomisjoni esimehe Juri Gotmansi hinnangul on Võrumaal reisijateveo tellimust praegusel kujul valmis täitma üksnes Võru Autobaas.

Omavalitsusliidu juhatus oli eile vastu võimalusele eraldada vähetasuvatest bussiliinidest majanduslikult tasuvamad, et neid võiks teenindada konkureerivad ettevõtted. Kasumit võiksid anda Võru linna lähedased, aga ka linna Antsla, Vastseliina ja Rõugega ühendavad liinid.

Meremäe vallavanem Aivar Nurk avaldas kartust, et praeguse süsteemi lõhkumine tooks kaasa olukorra, kus maakonna äärevaldade servades elavaid inimesi ei kavatse ükski transpordiettevõte teenindada.

Maakonna bussiliikluse võrgust umbes 15 protsenti moodustavad nn liiniotsad, mis jõuavad peaaegu inimtühjadesse küladesse, põhjustades seega suurimat kahjumit.

Hetkel kuum