Inno Tähismaa • 22. detsember 2000 kell 12:29

RER otsustab kohtuasja algatamise jaanuaris

AS Eesti Raudtee 66% aktsiate erastamiskonkursil osalenud Raudtee Erastamise Rahva AS-i (RER) aktsionärid leidsid täna, et esialgu ei ole kavas erastamistulemust kohtus vaidlustada, kuid lõplik otsus selle kohta tehakse jaanuaris, teatas firma esindaja.

Aluse kohtuasja algatamiseks annavad erastamisprogramm ja konkursitingimused, mis määravad, et AS Eesti Raudtee erastatakse strateegilisele investorile.

Strateegilise investorina käsitleb Eesti Erastamisagentuur juriidilist isikut, kellel on laialdane kogemus raudteeinfrastruktuuri majandamisel ja raudteekaubavedude korraldamisel, kes omab piisavalt finantsvõimsust esitatud pakkumise elluviimiseks ning kes on otseselt seotud esitatud pakkumisega.

Erastamise võitjaks kuulutatud Rail Estonia tuumikinvestor Kingsley Group sellele tingimusele ei vastanud ning ettevõtte esindajad on ise kinnitanud, et strateegilist investorit alles otsitakse.

Täna Tallinnas toimunud kohtumisel informeerisid RERi juhid aktsionäre erastamisotsusega seotud asjaoludest ning tutvustasid ettevõtte edasisi plaane.

Hetkel kuum