Inno Tähismaa • 28. detsember 2000 kell 5:46

Edelaraudtee veab reisijaid Tartu ja Narva 15. jaanuarini

Vaatamata eile luhtunud konkursile leida reisijaid vedava ettevõte Tallinnast Tartu ja Narva suunal, jätkab kuni 15. jaanuarini nendel suundadel rongiliiklust Edelaraudtee, kirjutab Psotimees.

15. jaanuariks peab olema selge, kas riik leiab samas mahus rongiliikluse jätkamiseks lisavahendeid või väheneb rongiliinide arv.

Praegu on tuleva aasta riigieelarves rongiliikluse doteerimiseks ette nähtud 60 miljonit krooni.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänava sõnul taotlesid konkursil osalenud Edelaraudtee ja kolm bussifirmat reisijateveoks järgmisel aastal 84,7 miljonit toetusekrooni.

Tänava sõnul toimuvad muutused liinide arvus tõenäoliselt märtsis ja liinide vähenemist peab ta paratamatuks. Ilmselt tuleb Edelaraudteel lähiajal ka piletihinna tõus ette võtta, sest reisijate vedamine on nende kinnitusel viimasel ajal tunduvalt kallinenud, märkis Tänav.

Edelaraudtee juhatuse esimehe Jüri Kuusiku sõnul olid nemad nõus lepingut pikendama 15. jaanuarini, kuid selleks ajaks peab riik ka konkreetsed lahendused pakkuma.

Ka on Jüri Kuusiku kinnitusel piletihindade tõus esimesel poolaastal paratamatu, kui selle täpne aeg ja suurus ei ole veel otsustatud.

Hetkel kuum