Kalamehed juba Pühajärvel

Inno Tähismaa 02. jaanuar 2001, 13:00

Esimesed kalamehed on ilmunud Otepää kandi järvede jääle, kus pooleteise kuu pärast toimub kalapüügivõistlus Kuldkala 2001, edastas infoagentuur Süd-Est.

Jää paksus ei luba küll kalameestele veel turvalist püüdmist, sest Pühajärve jää on umbes 10 cm ja Kaarna järve jää 13 -14 cm.

Traditsioonilise Pühajärve Kalapeo korraldajad on rahul ja loodavad, et 1,5 kuu jooksul kasvab jääpaksus piisavalt Kuldkala 2001 -võistluse korraldamiseks. Nii nagu eelmisel aastal on ka sel aastal reservis Kaarna järv juhuks, kui Pühajärve jääolud ei lase seal kalapidu korraldada, selgitas üks korraldajatest Kalev Lõhmus. Kuldkala 2001 üritusele ootavad korraldajad umbes 2000 kalastajat nii Eestist kui naaberriikidest.

Baltimaade suurim kalastusüritus saab teoks juba neljandat korda laupäeval 17. veebruaril. Seekord on peaauhinnaks sõiduauto Kia Rio. Kuldse luukpäraga Kia omanikuks saab üks kalapeost osavõtja. Grupivõistluse auhinnaks on esimest korda MeriMax aerupaat 390, mille saab üks nelja liikmelistest võistkondadest.

Lisaks tasulisele kalapüügivõistlusele toimub Pühajärve rannas tasuta kogupere lume- ja jääpidu. Rahva meeleolu aitavad haripunktis hoida bänd Isaahven Aadu ning Raimo Aas. Lisaks kalapüügivõistlusele ja rannapeole pakuvad Järva-Jaani mehed tuletõrjeautost ümberehitatud saunas ja kaminasaalis salapäraseid rannaelamusi.

Esimest korda toimuvad Eesti lahtised tõukekelgu meistrivõistlused, millele registreerumine on kohapeal. Omapärast võistlusvahendit esitletakse jaanuaris.

Kuni 12aastased lapsed saavad 10. veebruarini osaleda Kuldkala 2002 postkaardi kavandi võistlusel - peaauhinnaks tõukeratas Racing Sled.

Kuldkala peoga üheaegselt toimuvad eesti raadiojaamade vahelised kalapüügivõistlused.

Võistluskalad on ahvenad, mis on märgitud halli kilemärgiga. 60 märgistatud ahvenat leiavad taas tee Pühajärve.

Kuldkala 2001 lisainfot näed, kui klikkad <#siia=http://www.holylake.net /kuldkala>. Pühajärve Kuldkala 2000 korraldavad Holy Lake Arengud OÜ, Otepää metskond-looduspark ja mittetulundusühing P- Rühm

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing