Soodsad telefonikõned saab sõlmides lepingud kõigi operaatoritega

04. jaanuar 2001, 08:04

Kohalikke kõnesid pakub eraisikutele esialgu ainult Eesti Telefon, kaugekõnede puhul peab valima oma vajadustele sobivaima operaatori, kirjutab Eesti Päevaleht.

Erakliendil, kelle lähikonnas on mitmeid operaatorvõrke, tasub sõlmida lepingud kõigi operaatoritega, kuna erinevatel operaatoritel on soodustused erinevates võrkudes. Kaugekõnede puhul tuleb planeerida ka kõnede mahtu ja suunda.

Näiteks Eesti Mobiiltelefoni numbritele helistamiseks on soodsaim sõlmida Koduliini leping Eesti Telefoniga (ET), välismaale ja teistele mobiilidele helistamiseks mõne teise operaatoriga.

ET juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on nende firma konkurentsiks valmis. Peamine võistlus toimub kaugekõneteenuste osutamise osas. ?Langetasime kaugekõnehindu 1. detsembrist ning veebruarist langetame veel? ütles Kalm. Tema sõnul on ET kasutamine klientidele lihtsaim.

Lihtsuse poole püüdlevad ka teised teenusepakkujad. Sõlmides Tele2ga lepingu, ei pea arvestama erinevate pakettidega või sellega, kui palju peaks rääkima, et soodne oleks.

Tele2 lepingu puhul saab lisaks paigaldada telefoni ja kaabli vahele seadme nimega ?Taibu?, mis valib operaatorkoodi automaatselt. Taibu eeliseks on, et klient võib jätkata helistamist vanal viisil ega pea mõtlema koodidele. Taibut ei peaks kasutama, kui on lepingud mitme operaatoriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing