Ülo Toomsalu • 4 jaanuar 2001

Politsei hoiatab petistest kokkuostjate eest

Politsei hoiatab talupidajaid kelmide eest, kes petavad kergeusklikelt välja vilja ja loomi, jättes saadud kauba eest tasumata, kirjutab Sakala.

Viljandi politseiprefektuuri pressiesindaja Agu Lalli teatel müüs üks viljandlane möödunud aasta 11. detsembril osaühingu Forelite väidetavale esindajale 18 tonni kaera. Kontaktandmed oli ta saanud kuulutustelehest Börs.

'Et viljaostja sõnul firma talle vilja eest tasumiseks raha kaasa andnud ei olnud, lepiti kokku, et summa makstakse hiljemalt järgmise viie tööpäeva jooksul,' ütles Lall. 'Vilja eest on tänaseni saamata umbes 21 000 krooni.'

Kontrollimisel on selgunud, et registreeritud aadressil sellist firmat ei tegutse ning ajalehes antud telefoninumbril enam ei vastata.

'Ikka ja alati on tarvis veenduda ostja isiku ja firma tõelevastavuses ning nõuda raha kohe kohapeal kätte,' soovitas Lall talupidajatele.

Eeltoodud juhtumi kohta on politsei algatanud kriminaalasja kelmuses. 'Politsei võib kelmid küll kätte saada, kuid see pole lahendus rahast ilma jäänud viljamüüjale,' rääkis Lall. Politsei praktika on tema jutu järgi näidanud, et väljaselgitatud kelmidel pole sentigi varandust ning kohtul pole kahjukannatajale midagi välja mõista.

Hetkel kuum