Kilu ja räime traalipüügile saab veel taotlusi esitada

05. jaanuar 2001, 16:36

Täna andis keskkonnaminister Heiki Kranich välja määruse, mille kohaselt pikendatakse räime ja kilu püügiks kalalaeva kalapüügiloa taotluste esitamise tähtaega 19. jaanuarini.

Keskkonnaministeeriumi kalandusosakonna peaspetsialisti Enno Kobakese sõnul pikendatakse avalduste esitamise tähtaega seetõttu, kuna rida rannikumeres väiketraalidega kala püüdvaid üksikettevõtjaid ei teadnud kohustusest esitada avaldus 20. detsembriks. 'Seda eriti Ida-Viru maakonnas, kus hilinemine on ilmselt teataval määral seotud keeleprobleemiga,' ütles Kobakene.

Kui avalduste vastuvõtmise tähtaega ei pikendataks, tähendaks see seda, et hulk kalureid peaks laevad seisma panema ja ei saaks terve aasta kilu-räime püüda. 'Nii jääks meie kilu ja räime varu Soome lahe idaosas kasutamata, kus traalpüügi võimsused on viimastel aastatel, pärast Viru Ranna pankrotti, tunduvalt langenud. Ka oksjonist poleks nad osa võtta saanud, kuna enampakkumisel osalemise tingimuseks on, et vormikohane avaldus oleks õigeaegselt esitatud,' märkis Kobakene.

Taotlused tuleb esitada keskkonnaministeeriumi kalandusosakonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing