Üliedukas automüügiaasta toob uusi autosalonge

Peep Sooman 08. jaanuar 2001, 00:00

Mullu kasvas Eestis uute sõiduautode müügiturg 41 protsendi võrra, suuremad automüüjad jäid kasumisse ning planeerivad laiendustöid. Kui üle-eelmisel aastal müüdi Eestis kokku 7689 sõiduautot, siis mullu müüdi 10 876 sõiduautot.

Äripäev küsitles üheksat tuntud automüügifirmat, millest viie esindajad kinnitasid, et tänavu on neil plaanis kas rajada uus salong, teeninduskeskus või teha olemasolevates ruumides laiendustöid. Ühel autofirmal on plaanis hakata kliente teenindama ka interneti vahendusel.

Volvo, Renault? ja Fordi sõidukitega kaupleva Info-Auto juhatuse esimees ja omanik Viktor Siilats sõnas, tänavu saab firmal valmis uus Fordi müügisalong, veel plaanitakse Tallinnas laiendada Info-Auto remonditöökoda. Lisaks rajab Info-Auto Tartusse remonditöökoja ning Pärnusse kere- ja värvitööde keskuse. Siilats ei osanud täpselt öelda, kui palju investeeringud maksma lähevad, kuid ta tõdes, et summa võib ületada 10 miljonit krooni. Ülejärgmisel aastal kavatseb Info-Auto hakata autosid müüma ka Ida-Virumaal.

Mazdade müügiga tegeleva Esma Auto tegevdirektor Ralf Õng ütles, et tänavu alustatakse uue müügisalongi ehitamisega Rocca al Maresse. ?Iseasi, kas ka tänavu valmis saab, loodame 15?18 miljoni krooniga hakkama saada,? sõnas Õng. Lisaks valmib jaanuaris Jõhvi Mazda keskus, mis Õngi sõnul pole küll Esma Auto investeering, kuna keskus valmib koostöös lähedase äripartneriga.

Audide maaletooja Reval Auto tegevjuht Aivar Toompere ütles, et tänavu kavatsetakse ehitama hakata uut Audi keskust, mis tuleb Paldiski maanteele, loomaaia lähedale. Vana keskusehoone tõenäoliselt müüakse. Toompere sõnul on eelnev edukas automüügiaasta üks ajend uue keskuse rajamiseks. Pealegi on Toompere hinnangul Reval Auto üks väheseid kallimate autode müüjaid, kellel pole uut müügimaja.

Lada Eesti juhatuse esimees Tiido Jakobson ütles, et lisaks Aravetel asuva peakontori kohendamisele kavatsetakse veel tänavu ehitada Tartusse uus värvi- ja plekitööde tsehh. ?Laiendame ka Tallinnas, vara veel rääkida, praegu teeme töökoja laiendust,? lisas Jakobson.

Nissanite müügi-ja teenindusfirma Fakto juhatuse esimehe Toivo Urva sõnul plaanib Fakto tänavu käima tõmmata projekti, mis võimaldab klientidega koostööd teha arvutivõrgu vahendusel. ?Kavatseme elektronmüüki tugevdada, kuid mitte kõigile, vaid püsiklientidele, arvutivõrk on lähiajal info otsimise põhiallikas,? ütles Urva. Tema sõnul on võimalik võrgu vahendusel pakkuda kõike. Täna veel utoopiliseks, kuid siiski tulevikus teostatavaks pidas Urva võimalust klientidele interneti vahendusel teada anda, millal näiteks peab autoga õlivahetusse tulema.

Amserv Auto nõukogu esimees Raivo Aavisto ütles, et Eestisse firma tänavu palju investeerida ei kavatse. ?Väiksemad investeeringud seadmetesse ja salongilaiendusse, kuid Riias valmib meil kevadel uus Toyota ja Lexuse müügisalong,? rääkis Aavisto. Riia salong maksab kokku umbes 30 miljonit krooni.

Eestis müüdi mullu kõige enam Volkswageni sõiduautosid. Volkswagenite maaletooja, Saksa Auto juhatuse liige Jussi Pärnpuu ütles, et pärast pikka ebastabiilsust oli lõpuks mullu normaalne majandusaasta. ?Võib öelda, et see oli esimene aasta, kus automüüki ei mõjutanud ükski maaväline tegur, nagu Venemaa kriis või intressimäärade järsk tõus,? ütles Pärnpuu. Kuna Saksa Auto strateegia on pidada ühte müügisalongi ning ülejäänud maaletoodud autod edasimüüjatele vahendada, siis Pärnpuu sõnul pole firmas laiendamistegevuseks vajadust. ?Tänavu prognoosin 10protsendilist müügi tõusu,? ütles eelmisel aastal 959 Volkswageni sõiduautot Eestisse müünud Saksa Auto juhatuse liige.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing