City TV: Eurosport võib taas nähtavaks saada

Inno Tähismaa 08. jaanuar 2001, 17:02

City TV teeb enda poolt parima, et Eurospordi programm jõuaks taas ekraanidele nii operaatori kui vaataja jaoks vastuvõetavail tingimustel, teatas AS City TV programmide müügidirektor Jüri Tiits.

Tiits peab üheks Eurospordi edastamise katkestamise põhjuseks Kaabellevi seaduse jõustumist, misjärel on kaabeltelevisiooni operaatorid kohustatud sõlmima kõikide programmidega taasedastus lepingud ja seega ka maksma neile küsitud hinda. Operaatorite kulutused on kiiresti kasvanud ja eks nüüd hakatakse vaatama, milline on kõige suurem kuluartikkel, et siis sellest võimalusel loobuda.

Viimaseks piisaks operaatori karikas oli Tiitsi arvates paar aastat tagasi kehtestunud mitteresidendi osutatud teenuste tulumaks Eestis. Kuna Eurosport on Prantsuse firma ja Eesti ja Prantsusmaa vahel puudub veel topeltmaksustamise vältimise leping, on operaator sunnitud tasuma lisaks 15% mitteresidendi tulemaksu. Eesti on lepingu allkirjastanud ja riigikogu ka ratifitseerinud juba paar aastat tagasi. Oma konservatiivsuses tuntud Prantsusmaa ei ole seda seni teinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing