Savisaar: raudteeliiklus Lõuna-Eestis peab säilima

Inno Tähismaa 08. jaanuar 2001, 08:20

Eile, 7.jaanuaril tegi Keskerakonna esimees Edgar Savisaar avalduse, nõudes raudteeliikluse jätkamist Lõuna-Eestis, teatas erakonna esindaja.

'Pean äärmiselt oluliseks raudteeliikluse säilitamist Valga-Piusa, Tartu-Orava, Tartu-Jõgeva ja Tartu-Valga liinidel olukorras, kus puudub reisijateveo korraldamiseks sisuline alternatiiv, ' märgib Savisaar oma avalduses.

'On enam kui kummaline, et teede- ja sideministeerium pakub täie tõsidusega välja rongide asendamist bussidega isegi seal, kus puudub korralik maantee või ei ole see oma nelja kuu jooksul aastas üldse läbitav. Rääkimata sellest, et bussipileti hinnad on ligi kaks korda kallimad kui rongipiletid, et sõitja ajakulu võib kuni 6 korda pikeneda ning peamine - paljude elukondlike pisivedude korraldamine rongi asemel bussiga pole lihtsalt võimalik.' ütles Savisaar.

On kahetsusväärne, et minister ei ole oma otsuste tegemisel eelnevalt suvatsenud kohalike omavalitsustega konsulteerida, et vältida riigivõimu naeruvääristamist. Selline samm on jätkuks Toivo Jürgensioni eestvedamisel küündimatult läbiviidud erastamiskonkursile, mille käigus valitsus ei suutnud või ei soovinud seada selgesõnalisi tingimusi erastajale ja eiras ka parlamendi vastavasisulist nõudmist.

'Või on see järg Jüri Mõisa poolt alustatud Isamaaliidu regionaalpoliitikale, mille kohaselt peaksid kõik inimesed tulevikus kolima Tallinnasse, nii et Eesti- sisesel raudteeliiklusel kaob tõepoolest mõte?' küsis Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing